Skip to main content

Negatívne účinky masturbácie

| menworld.sk | Téma

Môj penis je na mňa naštvaný, ako vôbec môžem čítať článok o negatívnych, vedľajších účinkoch masturbácie. Koľko toho vlastne vieme o masturbácií a vedľajších účinkoch? Iste vieme, že je to dobrý pocit - je to neopakovateľné. Ale čo iné nám to ešte prináša?

Hranie sa s ním nám môže pomôcť zaspať, znižuje bolesti hlavy a stres, úzkosť a napätie, je to skvelé pre imunitné funkcie, zvyšuje produkciu endorfínov a je dobrá pre prostatu. Ale je tu aj niečo iné?

NIEKEDY SA VERILO NEGATÍVNYM ÚČINKOM MASTURBÁCIE

Z histórie poznáme hlavne mýty, človek si nemohol chytiť penis aby nedostal mŕtvicu. Je masturbácia príčinou akné? Ak áno, potom 95 % chlapov chodí s tvárou plnou pupákov. Je v poriadku, že masturbácia je príčinou sterility? Je pravda, že ejakulátom sa zníži počet vašich spermií, ale na druhej strane, semenníky fungujú ako továreň s neobmedzenou výrobou. Máte od masturbácie chlpaté dlane? Stačí sa len pousmiať, rovnako ako pri iných mýtoch ako slepota či šialenstvo.

NEŽIADÚCI DOJEM NÚTENIA

Jeden z vedľajších efektov masturbácie, je dlhšia doba dosiahnutia orgazmu. Ak masturbujete niekoľkokrát pred schôdzkou, potom pravdepodobne počas sexu zistíte, že máte ťažkosti s dosiahnutím vyvrcholenia. Našťastie, dajte svojmu penisu deň, dva na dobitie, malo by to stačiť. Navyše, každý z nás pozná tajomstvo, aby sám seba uspokojil. Masturbovanie môže vyvolať oragazmus individuálne, keď trénujeme naše telo reagovať na známe dotyky, máme zníženú citlivosť na iných miestach s inou partnerkou/partnerom, čo má za následok dlhší čas dosiahnutia vrcholu. Vzťahuje sa to na mnoho ľudí. Náš nápor môže byť ovplyvnený aj tým, že masturbujeme rovnako. Po každom vyvrcholení, uvidíte pevnosť ďalšej erekcie, penis môže byť mäkší, v závislosti na tom, akú prestávku medzi erekciami máte. Existuje málo dôkazov o tom, že častá erekcia a masturbácia bude mať vplyv na erekciu v budúcnosti. Naopak, veľké množstvo dôkazov ukazuje na vek, stravu, fajčenie a kardiovaskulárne problémy. Ďalším vedľajším účinkom sú odreniny alebo opuchy penisu. Niektorí ľudia majú hrubé ruky, otlaky, zlé ťahy a nepoužívajú lubkikačný gél, AU!

MASTURBÁCIA A POCIT VINY

Masturbácia môže mať tiež nepriaznivý psychologický vplyv na človeka. Mnoho šudí má pocit viny a hanby, pretože si na masturbáciu príliš zvykli. Či už je to kultúrny, náboženský alebo morálny problém, ľudia na seba môžu byť veľmi tvrdí. Rozhodovanie medzi tým, čo je prirodzené a príjemné, versus to, čo im bolo povedané. Pri zadržiavaní svojich potrieb, sa môže vyskytnúť dlhodobý škodlivý účinok a tým je narušená sebaúcta a dôvera v samého seba. Psychosomatické účinky tiež môžu nastať, ak fyzické príznaky sú dôsledkom psychologických faktorov (pocit hanby, viny, úzkosť, bolesť hlavy, chrbta, chronická bolesť a pod)

PROBLÉMY S CHRONICKOU MASTURBÁCIOU

Biologicky, má chronická masturbácia vplyv na náš mozog a chémiu tela, pretože môže nadprodukovať pohlavné hormóny a neurotransmitery. Táto nadprodukcia má na každého človeka iný vplyv a môže siahať do únavy, bolesti v panve, poruchy videnia, bolesť v dolnej časti chrbta, bolesť semenníkov alebo straty vlasov. Súčasný výskum uvádza, že zvýšená produkcia testosterónu je spájaná práve so stratou vlasov.

Avšak musíme byť opatrní a na závery výskumu ešte počkať. Viete, že nadmerná spotreba alkoholu znižuje produkciu testosterónu? Znamená to, že keď týmto spôsobom vyrovnám hladinu testosterónu, sa následne upraví vypadávanie vlasov? Je to pochybné, pravdepodobne by ste boli len opití a plešatí. Ak spozorujete akýkoľvek z týchto účinkov, skúste znižovať návyk svojej masturbácie na niekoľko mesiacov a uvidíte, či to pomôže. Ak však nie, navštívte svojho lekára.

Kompulzívna masturbácia môže tiež negatívne ovplyvniť človeka. Čo je kompulzívna masturbácia? Je spojená s osobou, ktorá má problémy vo svojom živote, vyplývajúce z jeho masturbačných návykov. Jeden chlap masturbuje šesť krát denne a cíti sa veľmi produktívne, zatiaľ čo ostatní cítia pravý opak. Kompulzívna masturbácia môže negatívne ovplyvniť vašu prácu, vzťahy, financie, v prípade, že nie ste schopný nájsť rovnováhu medzi tým, byť zodpovedný v živote a vlastným uspokojovaním.

 

Dúfame, že vás to od onanie neodradilo. Je to úžasná vec a jeden z najväčších darov, ktoré môžete ponúknuť sami sebe.

Prečítané: 118781x
Späť hore