Skip to main content

Destinácia: Paríž

| menworld.sk | Cestovanie

Paríž, hlavné mesto Francúzka a domov viac ako 2,16 milióna obyvateľov, je určite najromantickejšie mesto na svete ktoré útočí na vaše zmysly. Pamiatky, zvuky, vône a chute sú v Paríži iné a nemožno ich porovnať so žiadnym iným mestom.

Paríž sa skladá z 20 častí, ktoré sa točia v smere hodinových ručičiek od centra - ideálne miesto pre začiatok poznávania. Nezabudnite dať bokom svoje predsudky, že Parížania sú hrubí a neochotní hovoriť po anglicky. Skúste začať rozhovor priateľským bon jour, je tak oveľa väčšia pravdepodobnosť že zažijete príjemné chvíle.

PREČO PARÍŽ

Paríž má zo všetkého trochu, treba sa len právne rozhodnúť. Ak nieste nadšencom múzeí a galérií, nestrávte 6 hodín v Louvri. Paríž kombinuje históriu, umenie, zábavu, módu a jedlo, stačí si vybrať cieľ. Každý rok mesto navštívi viac ako 30 miliónov ľudí, takže nemusíte tráviť všetok svoj čas medzi nimi a turistickými ikonami.

Naplánujte si program dopredu, pomôže vám aj vreckový sprievodca. Ak je vaša vášeň šport, Paríž má čo ponúknuť: jazda na bicykli, tenis, rugby a futbal patria medzi obľúbené mieste a počas veľkých športových podujatí aj celosvetové aktivity. Ak ste pripravení na strávenie noci s miestnymi obyvateľmi, majte na pamäti, že sláva a lesk Paríža ma hlboko do peňaženky. Ak dávate pozor na rozpočet, navštívte lacnejšie bary a reštaurácie v Latinskej štvrti. Výnimočné jedlo ale môžete nájsť aj v hociktorej rožnej reštaurácií v celom meste.

S ľavým brehom Paríža sú spojené významné mená ako Hemingway, Picasso, Sartre, Matisse,bol domovom umelcov a intelektuálov po stáročia.

Stav podnikania je relatívne zdravý a možností je veľa, samozrejme za predpokladu, že hovoríte francúzsky alebo ste aspoň ochotní sa jazyk naučiť.

Prečítané: 11057x
Späť hore