Skip to main content

Destinácia: OSLO

| menworld.sk | Cestovanie

Vikingskí kráľ Harald Hardrada sa neslávne preslávil svojou inváziou do Anglicka v roku 1066, dnešné Oslo využíva jeho priekopníckeho a dobrodružného ducha. Nie je to len hlavné mesto hornatého Nórska, ale aj globálne mesto v pravom zmysle slova. Kultúra a obchod sa stále rozrastajú, žiarivým príkladom moderného mesta je nová budova opery. Pre aktívne typy odporúčame vyskúšať zimné a vodné športy.

PREČO BY STE MALI NAVŠTÍVIŤ OSLO

Začíname v okolí prístavu, tepnou mesta. Prvé uvidíte monolitickú radnicu s dvomi štvorcovými vežami. Radnica tvorí dobrý stabilný bod mesta, udeľujú sa tu Nobelove ceny za mier. V popredí je veľký priestor, pravidelne sa tu usporadúvajú kultúrne festivaly. Tiež je blízko mnoho obchodov, reštaurácií a barov, všetko priamo na nábreží otvorené 24h. denne.

Pre priaznivcov histórie odporúčame vziať si vodný taxík na poloostrov Bygdoy a navštíviť múzeum Vikingských lodí. Adrenalín Vám nebude chýbať pri panoramatickom pohľade zo skokanského mostíka Holmenkollen z roku 1952, vybudovaného pri príležitosti zimných olympijských hier.

Podla Nórskeho práva, musí byť 40 % členov verejnej správnej rady obchodnej spoločnosti, žien.

Mesto je jednou z najdôležitejších námorných centier v Európe.

Prečítané: 11618x
Späť hore