Moderný dizajn klasických hodiniek

V dnešnej dobe nemôžete očakávať klasický dizajn. Jediné, čo môžete urobiť je, že si prejdete veľké množstvo katalógov a rozhodnete sa pre tie hodinky, ktoré podľa vášho názoru spĺňajú očakávania vzhľadu a funkčnosti. Priekopníci ako Phaidon Press, vyrábajú skutočne klasické hodinky s moderným dizajnom. Zaraďujú sa medzi ikony a pomohli formovať naše názory na to, čo dobre funguje a na to, čo dobre vyzerá.

Náramkové hodinky majú dve základné úlohy, ukazujú čas a prispievajú k zmene vzhľadu svojho nositeľa. Existuje žalostne málo typov v modernej dobe, ktoré spĺňajú oba účely. Spektrum siaha od maximálne nepraktických až po nenositeľné.

Dizajn Phaidon Press odráža klasiku, využíva moderné technológie a určuje najlepšie a najtrvalejšie vzory. Sú to hodinky, ktoré dokážu svojho nositeľa presne definovať. Ako náhľad, prinášame výber z moderného dizajnu klasických hodiniek v nasledujúcej sérii Phaidon Press.

HODINKY MÚZEUM (1947)

Dizajn bol vytvorený práve pre vystavenie v múzeu. Mali pripomínať slnečné hodiny, jednoduchosť v dizajne bola inovácia, ktorá sa vrátila späť do roku 1940. Rozhodnutie zmenšiť hodiny malo okamžitý úspech. Tieto hodinky pútali pozornosť, aj keď nebolo nikdy jednoduché určiť presný čas.

 

 

SPACE WATCH (1960)

Bývali doby, keď bol elektrický pohon hodiniek považovaný za techniku budúcnosti. Skutočná krása bola v symetrii a estetike a predznamenala výrobu moderných produktov

 

 

 

 

OFICIÁLNE HODINKY ŠVAJČIARSKEJ ŽELEZNICE (1986)

Hodinky nesú zodpovednosť za presnosť a musia byť čitateľné. Štúdia pre Švajčiarske železnice priniesla to, čo sa stalo medzinárodne známym dizajnom ciferníku, je synonymom pre funkcionalizmus a minimalizmus. Dizajn bol úspešne importovaný do náramkových hodniek.

SEIKO 06LC (1973)

Priekopnícky dizajn s ešte nevyskúšanou technológiou. Jednalo sa o prvé digitálne hodinky s LCD displejom. Medzi funkcie patrí nezávislé nastavenie hodín a minút. Tento dobový experiment, takmer zmiatol z trhu mechanické hodinky. Bol to signál k začatiu revolúcie.

 

 

 

 

PORSCHE DESIGN (1972)

Muž, ktorý nám dal známe Porsche 911, taktiež navrhol tieto svetové hodinky, ktoré by ste našli ešte aj dnes. Tieto hodinky boli dokonalým doplnkom každého muža.

Write a comment...
0 awesome comments!