Skip to main content

Nosiť košeľu zapravenú, alebo nie?

| Manworld.sk | Ako vyzerať

Ako nosiť košeľu? Na nohaviciach alebo zapravenú v nohaviciach? Existuje vôbec nejaké pravidlo, ktorým sa riadiť? Na všetky otázky si odpovieme v našom článku.

Rozhodnutie či nosiť košeľu zapravenú alebo nie, môže byť ťažšie ako sa na prvý pohľad zdá. Mnoho mužov by to síce nepriznalo, ale túto otázku riešia neustále dokola, pri každej jednej košeli. Ako sa teda vyznať v košeliach a vedieť jednoducho povedať, či košeľu nosiť zapravenú alebo nie?

Všetko sa odvíja od spodného lemu košele. Už veľmi dlhú dobu platí jednoduché pravidlo, že košeľa s oblým spodným lemom sa nosí zapravená. Existujú však aj v tomto prípade výnimky, avšak iba vtedy, pokiaľ je košeľa dobre vypasovaná a sedí perfektne, hlavne jej dĺžka.

Správna dĺžka nezapravenej košele

Pokiaľ chcete nosiť košeľu nezapravenú, jej predná strana by mala siahať približne do polovice zipsu rázporku na nohaviciach. Zároveň by mala zadná strana košele siahať približne do polovice zadku.

Zdroj: Untuckit.com

Všetko čo bude kratšie, bude na vás vyzerať ako po staršom bratovi, naopak dlhšie košele vás budú skracovať a budete vyzerať neupravene. Toto pravidlo dĺžky vrchnej časti odevu môžete použiť aj pri polo tričkách (polo košeliach) či klasických tričkách. Určite si neobliekajte tričká iba po opasok. Nechceme vidieť vaše pozadie pri každom pohybe.

Udalosť, na ktorú smerujete

Zúčastňujete sa oficiálnej večere alebo sa chystáte na svadbu? Aj keď na pozvánke nie je uvedený dress kódje nevhodné prísť v nezapravenej košeli. Rovnako pracovný pohovor alebo obchodné stretnutie, nie sú vhodné udalosti k noseniu nezapravenej košele.


Zdroj: Pinterest

Naopak, ak mierite na večierok, neformálne stretnutie z vysokej školy, športový zápas alebo do baru, to sú miesta, kde môžete nosiť košeľu aj nezapravenú. Vždy sa však uistite, že na pozvánke nie je uvedený dress kód. Môžete si dať záležať na výbere kvalitnej košele, ak však budete oblečený nevhodne, zbytočne pritiahnete pohľady a môžete sa cítiť nepríjemne.

Ako postupovať pri vrstvení

Obliekate košeľu a sako alebo športovejší blazer? Určite si košeľu zapravte do nohavíc. Vždy zapravujte, pokiaľ nosíte košeľu s kravatou. Obliekate vestu alebo sveter? Prosím, zapravte si košeľu.


Zdroj: Pinterest

Na záver si je dobré zapamätať, že pokiaľ si raz košeľu zastrčíte do nohavíc, nevyťahujte ju. Dokonca aj po niekoľkých sekundách po zastrčení, ak by ste zmenili názor, môže byť košeľa až priveľmi pokrčená. Vyžehliť takéto silné pokrčenie už môže byť náročné a zdĺhavé za pomoci pary.

A ako košeľu udržať v nohaviciach? Je na to niekoľko spôsobov a medzi ne patria aj Shirt Stays.

Prečítané: 5754x
Späť hore