Liečivá sila z prírody: Čo všetko dokáže dať jedna lyžička medu do poriadku

| Manworld.sk | Výživa
Zdroj obrázka: showcake/Shutterstock.com

Ak nás niečo trápi a bolí, zabehneme po liek do najbližšej lekárne. Je to najjednoduchšie riešenie, no stojí nás čas aj peniaze. A pritom máme oveľa kvalitnejšie zdroje liečiv vo svojom najbližšom okolí a prírode. Patria sem aj produkty včelieho úľa, ktorý sa považuje za prírodnú lekáreň.

Aby ste sa o tom presvedčili aj v praxi, prinášame vám prehľad toho, čo všetko dokáže nielen ten najlepší internista v Bratislave, ale aj kvalitný med dať veľmi rýchlo do poriadku.

Sila protizápalových a antibakteriálnych vlastností medu

Začalo vás z dôvodu premenlivého a nevyspytateľného počasia pobolievať hrdlo? Ozvalo sa koleno, prípadne vznikla na pokožke pri práci v záhrade malá rana? Napadlo vás namiesto cesty do lekárne vyskúšať kvalitný manuka med?

Viaceré druhy medov majú protizápalové účinky a antibakteriálne vlastnosti. Aby vám však v skutočnosti aj pomohli a na ochorenie zabrali, ak nie ste alergický, mali by ste tento dar prírody konzumovať pravidelne.

Je to presne ako s klasickými liekmi, kedy sa prvé výsledky a zlepšenie dostavia až po dlhšej dobe užívania. Pri mede sa však vyhnete vedľajším účinkom, ktorých majú bežné lieky na rozdávanie

Poradí si s multirezistentnými baktériami

Samotné včely používajú na dezinfekciu svojho domova peľ a antibakteriálne vlastnosti medu. Obsahuje špeciálne mikróby, ktoré chránia kvalitu medu a včely pred patogénmi. Viaceré druhy medu použité v štúdii boli v laboratóriu účinné proti všetkým testovaným patogénom, vrátane multirezistentných baktérií. Rozhodujúce je, že baktérie sa neprispôsobili a nevyvinuli rezistenciu na med ako antibiotiká.

Takže, ak sa chcete dať do poriadku, dlhodobé problémy riešte v uznávanej pľúcnej ambulancii v Bratislave,  nájdite si však aj čas na to, aby ste si každý deň dali aspoň 1 lyžicu medu.

Kvalitný med môže byť v mnohých prípadoch skvelou prevenciou.

Prečítané: 531x
Späť hore
Vyberáme

Dizajn podľa Bugatti

Tradične ručné spracovanie talianskych majstrov, Bugatti ponúka nábytok pre náročných k...

Slová, ktoré by ste žene na prvom rande nikdy nemali povedať

Hovorí sa, že ľudia by mali byť otvorení a vždy povedať čo si myslia. Áno, je to pravda...

Moderný dizajn klasických hodiniek

V dnešnej dobe nemôžete očakávať klasický dizajn. Jediné, čo môžete urobiť je, že si pr...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk