Skip to main content

8 z najlepších herných konzol, ktorú si mal ako prvú?

| Manworld.sk | Štýl

Videohry sa stali súčasťou detstva, od základného ping-pongu až po prepracované hry, ktoré si vychutnáš len na výkonnej konzole. Ruku na srdce, pre koľkých sa herné konzoly stali súčasťou života, aj vo vyššom veku? Aby si si zahral tie najlepšie hry, potrebuješ konzolu, ktorá ti to umožní. Pozrime sa na tie najlepšie konzoly, ktoré zmenili náš pohľad na hranie hier.

Nintendo Wii

Wii sa zaradila skôr medzi rodinné konzoly, aj keď niektoré hry (GTA) by sme za rodinné asi neoznačili. Napriek tomu bola konzola Wii ako čerstvý vzduch, predalo sa viac ako 101 miliónov kusov, čo ju zaradilo medzi najpredávanejšie. Konzola s pohybových senzorom mala niečo pre každého, sestra sa mohla naučiť tanečné pohyby Rihanny, alebo ste si mohli spolu zahrať tenis.

Playstation 1

Krstný otec herného sveta, pre deti ktoré vlastnili túto konzolu to bolo ako byť súčasťou náboženského kultu. Konzola sa začala predávať v roku 1995, a zostáva jedným z najuznávanejších strojov ktoré boli zostrojené. Samozrejme, "špičková" grafika a doba načítania neboli také ako poznáme dnes, no v tej dobe to každý vedel odpustiť.

Playstation 2

Veľký pokrok od Sony, konzolu playstation 2 si na konci desaťročia zakúpilo viac ako 155 miliónov ľudí. Vylepšená grafika, podpora médií a samotný dizajn, ten pôsobil priam futuristicky. Playstation 2 sa radí medzi konzoly, ktoré by ste v niektorých domácnostiach našli dodnes, stále má svoju fanúšikovskú základňu, aj napriek tomu, že sa prestala vyrábať v roku 2013.

Super Nintendo Entertainment

Ďaleko pred všetkými, výborná 8 bitová herná konzola ktorú pozná snáď každý, kto sa v deväťdesiatych rokoch zaujímal o herné novinky. Konzola japonskej firmy bola na svoju dobu veľmi komplexná, a dá sa povedať, že predefinovala nový herný základ.

Nintendo GameCube

Hoci súťažiaci priam trhali obrazovku nekonečnými hodinami hrania, hry na GameCube boli skôr neformálne. Neustále výbuchy a plnenie misií zachraňujúcich svet. Najlepšie na konzole však bolo, že do hier sa mohla zapojiť celá rodina pomocou štyroch ovládačov.

SEGA Mega Drive

16-bitová hracia konzola od japonského výrobcu priniesla šialené hry, ktoré boli určené na trh pre starších hráčov. Ako príklad môžeme uviesť slávny Mortal Kombat, čo dokazuje, že hranie hier nemusí byť len pre deti. Mimochodom, ktorý chlapec si rád nezahral túto bojovú hru?

Game Boy Color

Herná konzola do ruky, ktorá dokázala zobraziť až 56 rôznych farebných tónov. V dnešnej dobe 4k alebo HD možno až smiešne, ale pre dobu Game Boy Color to bolo niečo výnimočné. Na GameBoy-i ste si mohli zahrať aj staré hry, obohatené o nové farebné prvky, ktoré dodali hrám nový dych.

Xbox 360

Koncom 90 rokov si sa pripájal na internet pravdepodobne cez pevnú linku, prípadne cez mobilný WAP, a hranie hier bolo trochu pomalšie. Herná konzola Xbox z roku 2005 (360), bola prvá konzola, ktorá využila bezkonkurenčné znalosti PC spoločnosti Microsoft a zahŕňala plnú internetovú konektivitu. Streamovanie a hostovanie vytvorilo základ pre dnes už bežné funkcie ostatných konkurentov.

Prečítané: 9143x
Späť hore