Skip to main content

Univerzálny pomocník a nielen na výlety do hôr ten najlepší spoločník

| Manworld.sk | Cestovanie
Zdroj obrázka: Tagwyran/Shutterstock.com

Nôž je jedným z prvých nástrojov človeka. Čepeľ tvorili už kameň, drevo, kosť, sopečné sklo, neskôr bronz, oceľ alebo súčasná keramika. Nôž bol a zostáva verným spoločníkom a pomocníkom človeka počas celej jeho existencie. A výnimkou nie je ani moderné a techniky plné 21. storočie.

Je to spolu so špičkovým mobilom Samsung univerzálny pomocník a nielen na výlety do hôr ten najlepší spoločník. Poďte sa spolu s nami o tom pri pravidlách správneho výberu noža do exteriéru presvedčiť.

Dôležitý je rozsah použitia

Existuje veľké množstvo špičkových outdoorových nožov! Všetky sú vytvorené pre konkrétne úlohy a preto aj veľmi odlišné. A čo je ľahké urobiť s nožom jedného druhu, je mimoriadne nepohodlné alebo dokonca nemožné vykonať s nožom iného typu.

Vybrať si jeden model na všetky úlohy a príležitosti preto nie je jednoduché a ani rozumné riešenie, preto sa pri kúpe tohto náradia musíte presne rozhodnúť, prečo ho potrebujete a čo s ním budete robiť.

Vysoká odolnosť zaručí vašu maximálnu spokojnosť

Výdrž kvalitných nožov je veľmi vysoká. V prípade outdoorových modelov treba ale myslieť na náročnejšie podmienky, ktoré budú spĺňať nože s rôznymi vlastnosťami. Špeciálne survival nože musia byť nielen pevné, robustné, ale zároveň aj ľahké a jednoduché na používanie.

Jednoducho také, aby vám pohyb v náročnom teréne nijako neznepríjemňovali a naopak, svojimi spomínanými vlastnosťami zjednodušovali každý deň bez straty kvality reznej hrany.

Nezabudnite na počasie

Áno, aj ročné obdobie rozhoduje o vhodnosti výberu konkrétneho outdoorového noža. Ak žijete v regióne so studeným počasím, mali by ste venovať väčšiu pozornosť materiálu rukoväte noža - mal by byť „teplý“. To znamená, že sa neodporúča kupovať nože s oceľovými, medenými alebo mosadznými držadlami. V daždivom počasí môžu byť aj nebezpečné.

V chlade možno nebudete musieť nôž používať tak často, ale keď už k tomu dôjde, nemali by ste mať problém so studenou, ľadovou dlaňou rukoväte ani s nepríjemným otváraním čepele. Podobne to môže fungovať v lete.

Investujte do materiálu čepele

Dávajte pozor nielen na tvar čepele noža, ktorý sa rozhodnete kúpiť, ale aj na materiál, z ktorého je  vyrobená, na úroveň tvrdnutia a konečnej úpravy. Čepeľové ocele spadajú do dvoch hlavných kategórií: uhlíková oceľ a nehrdzavejúca oceľ.

Karbónové majú vysokú tvrdosť a v dôsledku toho poskytujú vynikajúci rez. Nerezové ocele majú spravidla nižšiu tvrdosť ako uhlíkové ocele, ale v boji proti korózii sú silnejšie.

Stačí si urobiť menší prieskum dostupných produktov a uvidíte, že výber toho najlepšieho noža na všetky vaše nielen jesenné túry bude jednoduchý. Tak sa o tom na survival-shop.sk presvedčte.

Prečítané: 964x
Späť hore