Skip to main content

TOP 10 hororových destinácií v USA

| menworld.sk | Cestovanie

Zatiaľ čo si niektorí ľudia myslia, že nadprirodzené veci neexistujú, iní veria v duchov, strašidelné domy a miesta. Po celom svete nájdete miesta naháňajúce strach, opustené budovy, strašidelné spomienky a to vôbec nemusíte čakať na Halloween. Tu sú niektoré strašidelné destinácie ktoré nie sú určené pre slabé povahy.

Bermudský trojuholík

Nenájdete kapitána lode alebo lietadla, ktorý by s nadšením cestoval cez Bermudský trojuholník. Trojuholník samotný sa skladá z kusu oceánu, ktorý siaha až po južnú Floridu, na Bermudy, San Juan, Puerto Rico a späť na Floridu.

Na tomto mieste zmizlo už mnoho cestujúcich, cesta cez toto mieste je preto naozaj desivá. Povesti vravia, že miesto nemá rado cudzincov, iný zas že sa tu nachádza akási časová slučka. Bez ohľadu na skutočný dôvod, každý kto prechádza týmto miestom si želá, aby spokojne pricestoval do cieľa.


Tower of London


Tower of Londom má viac ako 900 rokov a slúžil ako väzenie a popravisko, samozrejme ešte predtým ako sa stal turistickou atrakciou. Vo veži Henry VIII odsekol hlavu Anne Boleyn a niekoľkým ďalším ľudom. Mnohí návštevníci atrakcie hovori, že počuli zvuky reťazí, cítili chlad a výrazný vietor, údajne nie jeden človek videl na tomto mieste duchov. Záleží len na vás, čo si o tom myslíte.


Gettysburg


Gettysburg, Pelsinvánia. Miesto najkrvavejších bitiek občianskej vojny. Legenda vraví o únii vojakov, ktorý už nevládali viac bojovať, keď sa v tej chvíli zjavil duch Georga Washingtona a povedal im, aby pokračovali v boji. Miestni obyvatelia tvrdia, že jeho duch navštevuje túto oblasť dodnes.

Salem


Čarodejnícke súdy v roku 1691 a 1692 viedli k hystérii. Tá začala tým, že cvičenie mágie v lesoch viedlo k smrti viac ako 20 dievčat, ktorých duchovia dodnes naháňajú strach obyvateľom Salemu.

Winchesterský dom


Tento dom je naozaj záhadou. Sarah Winchester začala stavať dom v roku 1884 a rozhodla sa, že pokiaľ bude na žive, bude uskutočňovať na dome konštrukčné práce. Prečo? Verila, že hluk spôsobení neustálou prácou robí radosť duchom jej dcéry a manžela. Nikto nevie na čo myslela, keď dala namontovať dvere na prázdnu stenu, alebo sa rozhodla postaviť schodisko vedúce nikam.


Strašidelný Hollywood


Vo filmoch vidíme len konečný výsledok práce v Hollywoode. Čo nevidíme, sú miesta kde bohatí a slávni herci trávia svoj čas a v niektorých prípadoch sú tieto miesta aj miesta smrti. Pri návšteve Hollywoodu zvážte objednanie sprievodcu. Ukáže vám miesta, kde sú vídaní duchovia slávnych hviezd.

Mutter, múzeum dejín medicíny


Múzeum samotné nie je tak strašidelné, ako veci ktoré nájdete vo vnútri. Ak ste si mysleli, že pokrok k dnešnému lekárstvu prišiel len tak, pri pohľade na stenu plnú ľudských lebiek zrejme zmeníte názor. Exponáty sú znepokojivé sami o sebe.


New Orleans


Bez ohľadu na to, kam si v meste vyrazíte, odporúčame miesto známe ako cintorín č.1. Na tomto mieste je pochovaná slávna voodoo kráľovná Mária Leveau. Hovorí sa, že Mára vedela za 1.000 dolárov pomocou mágie zabiť vášho nepriateľa. Návštevníci hrobu rozprávajú, že v noci vidia Máriu ako tancuje s duchmi.

Roswell


V roku 1947 obyvate Roswllu v Novom Mexiku našiel to, čo nazýval kúskami UFO. Nebol jediný kto veril, že ich krajinu navštívili mimozemštania. Najviac zaujímave je to, že vláda USA odmieta akékoľvek vyjadrenia k tomuto prípadu.

Dom Lizzie Borden


V jeden deň roku 1892, boli Andrew a Abby Bordenovci brutálne zavraždení. Ich dcéra Lizzi bola na začiatku zbavená viny, no neskor obvinená z úkladnej vraždy rodičov. Dnes si môžete v dome objednať raňajky, presne to isté jedlo, ktoré jedli Lizzini rodičia pred vraždou.

Niektoré miesta sú zvláštne, z niektorých ide mráz po chrbte. Záleží na vás, o ktorom si myslíte že je autentické, alebo si myslíte že ide o podvod. No vo väčšine prípadov nebudete vo svojej koži.

Prečítané: 11227x
Späť hore