Skip to main content

Najlepšie tipy na bezpečnú poľovačku

| Manworld.sk | Cestovanie

Ak sa pripravujete na loveckú sezónu a očakávate od nej ten najlepší výsledok, musíte mať na pamäti, že kľúčový význam má v tomto smere výber kvalitného poľovníckeho oblečenia, s ktorým budete mať úspech.

Len vďaka dobrej ochrane pred rôznymi druhmi prírodných rizík sa človek cíti pohodlne a je pripravený na úspešný lov. Každé jedno oblečenie tohto druhu robí z človeka s týmto špecifickým záujmom dobrého lovca, ktorý sa vie orientovať aj v tých najťažších podmienkach. Preto sme sa rozhodli v tomto článku kvalitnému oblečeniu pre poľovníkov venovať značnú pozornosť aj my.

Potrebujete to najlepšie poľovnícke oblečenie

V každom športe je predsa veľmi dôležité vybrať správne vybavenie. Rovnako aj výber odevov na poľovačku, najmä v chladnej sezóne, má množstvo významov, ktoré môžu ovplyvniť konečný výsledok.

To najlepšie poľovnícke oblečenie vás musí udržiavať v teple a zbaviť vaše telo nadmernej vlhkosti. Moderné technológie v použitých materiáloch a tkaninách, umožňujú eliminovať vysokú záťaž a zvládať náročné podmienky, ktoré v tomto období a špecifickom teréne sú. Nezabudnite pritom aj na fakt, že by vás malo dobre maskovať.

Vonkajšie vrstvy musia byť najodolnejšie

Odevy najvrchnejších vrstiev sú najdrahšie a funkčné v celej svojej sade a ich práca závisí od samotnej kvality. Preto by ste si ich mali vyberať s dôrazom na použité materiály. Pri pohodlnej a odolnej bunde predsa nezáleží na tom, koľko stojí. Dôležité je, ako dlho ju budete môcť nosiť a čo všetko v nej zvládnete robiť.

Poľovnícke bundy

Sú tie najdôležitejšie doplnky, bez ktorých by sme v tomto období nemali pobyt v prírode ani riskovať. Dôležitý je samozrejme typ aktivity, do ktorej sa chcete zapojiť, čo môže byť obyčajná prechádzka alebo viac aktívne činnosti, pri ktorých ale tiež potrebujete maximálny komfort a pohodlie.

Dobré poľovnícke bundy vás ochránia pred dažďom, umožnia plne splynúť s prostredím a aj v náročných podmienkach fungovať bez najmenších problémov. Nezabudnite pritom na všetky drobné a dôležité detaily.

Funkčné prvky, ako je napríklad možnosť otvárania zipsov z oboch strán, vrecká a vetranie v dôležitých častiach bundy. Nepremokavé bundy s reflexnými prvkami sa navyše postarajú o maximálne pohodlie a bezpečnosť.

Aby ste splývali, nesmie byť oblečenie hlučné

Základom oblečenia pre poľovníkov je použitie materiálov, ktoré s okolitým prostredím splývajú. Často ale pritom zabúdame aj na jeho hlučnosť.  Lovecké maskovanie by malo byť tiché. Všetko by ste si preto mali skontrolovať už pri nákupe a výbere konkrétneho modelu. Zmysly zvierat sú vyvinuté naozaj dokonale a aj ten najmenší pohyb a šum dokáže vaše zámery a pozorovanie prekaziť.

Ako v papučkách

Náročný terén si vyžaduje aj dobrú obuv. Ideálna je tá, o ktorej pri chôdzi po kameňoch nebudete ani vedieť. Nikde netlačí a nespôsobuje bolesť. Chodidlo by nemalo byť v topánke príliš stiahnuté, pretože môže spomaliť váš krvný obeh  a noha je tak viac náchylná na podchladenie.

Ľahké topánky s pogumovanými silnými podrážkami budú stáť možno viac, ale pomôžu vám udržať stabilitu a manévrovateľnosť vo všetkých náročných situáciách a to aj pri pohone. Doplnené s teplou ponožkou sa postarajú o vašu nohu a jej pohodlie asi najlepšie. Rovnako tak aj to najlepšie oblečenie, ktoré si starostlivo vyberiete už aj na internete a priamo z domu. Tak smelo do nakupovania.

Prečítané: 4017x
Späť hore