Skip to main content

Prečo si aj na strešné okná vybrať kvalitné rolety?

| Manworld.sk | Bývanie

Pýtate sa aké rolety do strešných okien zvoliť? Odpoveď na vašu otázku nie je zas tak zložitá, treba si však všetko poriadne premyslieť a premerať, pretože vďaka netradičnému osadeniu okien ide o veľmi špecifický priestor, pri ktorom sa musia zohľadniť viaceré faktory.

Omnoho dôležitejšie sú však výhody tohto typu tienenia, s ktorými sa môžete teraz spolu s nami zoznámiť.

Sú ideálnou ozdobou a súčasťou okna

Rolety na strešné okná sú na trhu v rôznych typoch – väčšinou sú vyrobené z kvalitnej látky a  dostupné v širokej škále odtieňov. A práve i zároveň najmä vďaka širokému spektru modelov sa stávajú nielen funkčným, ale aj dizajnovým doplnkom okna. Treba však myslieť na celkový  konečný efekt, ktorý vám moderné rolety na strešné okná prinesú.

Tmavšie modely sú dnes moderné a schopné účinnejšie blokovať prístup slnečného svetla, no v miestnosti vyvolajú špecifický súmrak, ktorý sa nemusí páčiť každému.

Aby ste si vybrali správne a rolety vám dlhú dobu dobre slúžili, venujte pozornosť aj veľkosti miestnosti a výške strechy. Ak je pre vás pre ovládanie rolety ťažké dosiahnuť na okno, je vhodné využiť technológiu diaľkového alebo automatického ovládania. Zvyšuje to možno náklady tieniacej techniky, tie sa vám ale v priebehu jej používania postupne „splácajú a vracajú“!

Postarajú sa o vašu a ochranu interiéru

Je logické, že moderné miestnosti umiestnené priamo pod strechou sú vystavené účinkom intenzívneho slnečného žiarenia - často generujú príliš vysokú intenzitu svetla a tiež ovplyvňujú výrazné zvýšenie teploty. To je nepríjemné najmä v horúcom počasí, ktoré sa pomaly ale isto blíži a bude znehodnocovať nielen náš život a pohodlie, ale aj drahé interiérové vybavenie. Zvoliť si pre tieto situácie kvalitné strešné rolety je ideálne riešenie.

Postarajú sa o nerušený a zdravý spánok

Ak chcete byť každý deň dobre oddýchnutí a mať veľa energie, váš spánok by mal byť zdravý, pretože počas spánku náš organizmus najviac odpočíva a regeneruje sa. Ak ale spíte nezdravým spôsobom, môžete byť unavení. Najdôležitejšie je spať každý deň rovnaký počet hodín a spať v úplnej tme.

Vytvorenie ideálnych svetelných podmienok na spanie nie je pri veľkých strešných alebo klasických oknách jednoduché, preto sa štýlové plissé rolety alebo iné druhy tieniacej techniky na všetky okná ukazujú v tomto smere ako vhodné riešenie!

Ak preto hľadáte pre svoj svetelný komfort v interiéri kvalitatívne aj nákladovo efektívne riešenie, vyskúšajte toto moderné tienenie.

Zdroj obrázka:brizmaker/Shutterstock.com

Prečítané: 325x
Späť hore