Každou jednou lyžičkou a sústom navyše si kopeme svoj vlastný hrob

Ilustračný obázok Ilustračný obázok

Keď ochorieme, snažíme sa nájsť príčinu. Obviňujeme zlú genetiku, ekológiu, medicínu, ale nikto nezačne od seba. Často je za mnohými ochoreniami obyčajná a nesprávna strava a zlé stravovacie návyky ochudobnené o pohyb.

Ak sa obrátime na štatistiku, Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) definuje zdravie ako stav úplného fyzického, duševného a sociálneho blahobytu, čo v podstate zdôrazňuje faktory, ktoré majú na zdravie obrovský vplyv! V percentuálnom vyjadrení sa na tom podieľajú takto:

  • genetická predispozícia - 15–20 %;
  • stav životného prostredia – 20-25 %;
  • lekárska starostlivosť – 10-15 %;
  • a životný štýl ľudí – 50-55 %.

Kto je najväčším vinníkom?

Samozrejme, rodičov si nevyberáme, a preto nemôžeme ovplyvniť dedičnosť. Zlepšiť stav životného prostredia v podstate môžeme, no z celosvetového hľadiska je náš vplyv minimálny. Lekárska starostlivosť nám vďaka svojmu modernému prístupu v mnohých prípadoch život zachraňuje a neodborné zásahy laikov sa neodporúčajú.

Jediné, čo môžeme najviac ovplyvniť, je spôsob nášho životného štýlu a jedlo, ktoré sa na našich kuchynských jedálenských stoloch najčastejšie nachádza. Oplatí sa to všetko zmeniť, pretože zdravie a život máme len jedno!

Trpí váš kardiovaskulárny systém

Po prvé, ľudia s nadváhou trpia ochorením kardiovaskulárneho systému. Každá obézna osoba je takmer 100 %-ným pacientom kardiológa. A nadváha je v skutočnosti príčinou zvýšenej úmrtnosti takýchto ľudí. Smrť z kardiovaskulárnych ochorení s obezitou sa pozoruje dvakrát častejšie ako pri normálnej výžive.

Začnite preto hneď ráno a s chutnou raňajkovou zmesou. Jednoduchá príprava a tie najlepšie živiny v tejto zmesi vám dodajú na každý deň tú najlepšiu energiu a postarajú sa o vaše zdravie.

Nesprávne metabolické procesy zhoršujú stav dýchacieho systému

Pri obezite sa prejavuje aj dysfunkcia dýchacích orgánov. Životaschopnosť pľúc môže byť významne znížená v porovnaní s normou, ktorá závisí nielen od zmien hraníc a kompresie pľúc, ale aj od ťažkostí s dýchaním spojeným so zhoršenými metabolickými procesmi v pľúcnom tkanive. Kapacita pľúc v obezite je znížená v dôsledku skutočnosti, že tuk uložený v brušnej dutine vedie k zvýšeniu vnútrobrušného tlaku a stláčaniu membrány.

Ak to môžete jednoducho zmeniť dostupnou zdravou výživou, niet dôvodu, prečo by ste sa mali o dni plné života zbytočne ochudobniť. Odbremeňte svoje telo a dodajte mu to, čo naozaj potrebuje. Veď pľúca človeka trpiaceho obezitou vykonávajú dvojnásobnú prácu, čo je pre celý organizmus značne únavné.

Write a comment...
0 awesome comments!