Skip to main content

Výber hypoalergénneho krmiva pre psov rozhodne nepodceňujte

| Manworld.sk | Téma

Strava človeka ovplyvňuje niekoľko životne dôležitých funkcií tela a rovnako dobre to funguje samozrejme aj pri našich domácich miláčikoch. Tiež ide predsa o živé bytosti, ktorých zdravie a spokojnosť je závislá od kvalitnej stravy.

Tú si ale zvieratá a domáci miláčikovia vyberať samé nemôžu, preto je to opäť na vás a vašich možnostiach, ktoré sa vďaka širokej ponuke tých najlepších výrobcov a dodávateľov kvalitného krmiva zo dňa na deň zvyšujú.

Výživa a tie najlepšie granule pre mačky, ktorá je určená kvalitou, zložením a inými zložkami stravy, by mala byť založená na ich fyziologických potrebách, určených vekom, pohlavím, činnosťou zvieraťa, typom jeho tela, zdravím alebo naopak prítomnosťou chronických ochorení.

Podľa toho by ste mali k výberu krmiva pristupovať naozaj zodpovedne. Radosť a šťastie v očiach týchto nemých stvorení bude pre vás potom najlepšou odmenou!

Základné pravidlá pre kŕmenie dospelých psov

  • Zabezpečenie užitočnosti stravy

Plná hodnota kvalitného krmiva závisí od obsahu základných živín (bielkovín, tukov, sacharidov, vitamínov a minerálov, energie, esenciálnych aminokyselín a mastných kyselín), ako aj dodržiavania dennej dávky kŕmenia v súlade s vlastnosťami psa a jeho vekom.

  • Výber typu a zloženia krmiva

Mali by ste si vybrať krmivo založené na strave z prírodných produktov. Prechod z jedného druhu kŕmenia na druhý by sa mal tiež uskutočňovať postupne.

  • Určenie podľa charakteristík

Pri výbere psa je potrebné vziať do úvahy jeho vek, typ tela, hmotnosť, aktivitu, fyziologický stav a sprievodné ochorenia. Veď ponuka je naozaj široká a aj vďaka tomu si dokážete vybrať hypoalergénne krmivo pre psov, ktoré bude zohľadňovať ich viac špecifické potreby.

  • Režim

Šteniatka do 6 mesiacov by mali dostávať potravu 4-6 krát denne, od 6 mesiacov môžete prejsť na 3 jedlá denne a po roku sa odporúča podať dospelému psovi vhodné krmivo 2 krát denne. S množstvom vhodnej dávky vám pomôžu váhy Kern a rady skúsenejších.

  • Nezabudnite na vodu a jej neustálu dostupnosť

Krmivo by nemalo spôsobovať alergie, naopak zohľadniť potreby a vlastnosti psov a mačiek. Vedieť k režimu stravy správne pristupovať a konzultovať špecifické požiadavky a potreby s odborníkmi. Nakoniec ide o člena domácnosti, ktorý vám bude robiť radosť len ak mu poskytnete tie najlepšie podmienky.

Prečítané: 3808x
Späť hore