Výber hypoalergénneho krmiva pre psov rozhodne nepodceňujte

| Manworld.sk | Téma

Strava človeka ovplyvňuje niekoľko životne dôležitých funkcií tela a rovnako dobre to funguje samozrejme aj pri našich domácich miláčikoch. Tiež ide predsa o živé bytosti, ktorých zdravie a spokojnosť je závislá od kvalitnej stravy.

Tú si ale zvieratá a domáci miláčikovia vyberať samé nemôžu, preto je to opäť na vás a vašich možnostiach, ktoré sa vďaka širokej ponuke tých najlepších výrobcov a dodávateľov kvalitného krmiva zo dňa na deň zvyšujú.

Výživa a tie najlepšie granule pre mačky, ktorá je určená kvalitou, zložením a inými zložkami stravy, by mala byť založená na ich fyziologických potrebách, určených vekom, pohlavím, činnosťou zvieraťa, typom jeho tela, zdravím alebo naopak prítomnosťou chronických ochorení.

Podľa toho by ste mali k výberu krmiva pristupovať naozaj zodpovedne. Radosť a šťastie v očiach týchto nemých stvorení bude pre vás potom najlepšou odmenou!

Základné pravidlá pre kŕmenie dospelých psov

  • Zabezpečenie užitočnosti stravy

Plná hodnota kvalitného krmiva závisí od obsahu základných živín (bielkovín, tukov, sacharidov, vitamínov a minerálov, energie, esenciálnych aminokyselín a mastných kyselín), ako aj dodržiavania dennej dávky kŕmenia v súlade s vlastnosťami psa a jeho vekom.

  • Výber typu a zloženia krmiva

Mali by ste si vybrať krmivo založené na strave z prírodných produktov. Prechod z jedného druhu kŕmenia na druhý by sa mal tiež uskutočňovať postupne.

  • Určenie podľa charakteristík

Pri výbere psa je potrebné vziať do úvahy jeho vek, typ tela, hmotnosť, aktivitu, fyziologický stav a sprievodné ochorenia. Veď ponuka je naozaj široká a aj vďaka tomu si dokážete vybrať hypoalergénne krmivo pre psov, ktoré bude zohľadňovať ich viac špecifické potreby.

  • Režim

Šteniatka do 6 mesiacov by mali dostávať potravu 4-6 krát denne, od 6 mesiacov môžete prejsť na 3 jedlá denne a po roku sa odporúča podať dospelému psovi vhodné krmivo 2 krát denne. S množstvom vhodnej dávky vám pomôžu váhy Kern a rady skúsenejších.

  • Nezabudnite na vodu a jej neustálu dostupnosť

Krmivo by nemalo spôsobovať alergie, naopak zohľadniť potreby a vlastnosti psov a mačiek. Vedieť k režimu stravy správne pristupovať a konzultovať špecifické požiadavky a potreby s odborníkmi. Nakoniec ide o člena domácnosti, ktorý vám bude robiť radosť len ak mu poskytnete tie najlepšie podmienky.

Prečítané: 3604x
Späť hore
Vyberáme

Komu to dlhšie trvá? Mužom, alebo ženám?

Vedeli ste, že muži potrebujú priemerne 13 minút na to, aby sa rozhodli čo si oblečú, z...

Povedzte "zbohom" strate batožiny

Tumi Global Locator vám umožní sledovať vašu batožinu kdekoľvek na svete. Zariadenie bo...

Dom Antonia Banderasa a Melanie Griffit sa objavil v ponuke realít za 16 miliónov

Luxusný dom patriaci hereckej dvojci Antonio Banderas a Melanie Griffit je ponúknutý na...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk