Skip to main content

Tipy, ako jednoducho zvýšiť výkon staršieho vozidla

| Manworld.sk | Téma
Zdroj obrázka: Sashkin/Shutterstock.com

Po dlhšom používaní a prevádzke môže veľa vodičov pociťovať pokles výkonu svojho vozidla. Existuje však veľa spôsobov, ako to zlepšiť a užívať si auto ako nové.

Mnohé z týchto krokov sú mimoriadne jednoduché a nákladovo efektívne. Udržiavanie vozidla v dlhodobo dobrom stave a s potešujúcim výkonom je dôležité nielen pre pohodlie a komfort vodiča, ale aj jeho bezpečnosť.

Nepríjemné situácie môžu prísť najmä vo chvíli, keď to najmenej čakáte, a pritom stačí prekontrolovať zotrvačník alebo iné dôležité diely. Neschopnosť rýchlo reagovať počas jazdy vám môže zabrániť vo vyhýbaní sa nebezpečným situáciám.

Používajte kvalitné palivo

Používajte vo svojom vozidle vždy špičkové palivo. Používanie štandardného bezolovnatého paliva s najväčšou pravdepodobnosťou nepoškodí motor. Má ale nižší obsah oktánu, čo má za následok nižší výkon. Štandardné bezolovnaté palivo je zvyčajne aj menej čisté ako prémiové, tak si dajte na jeho výbere záležať.

Vyskúšajte ekologické čistenie DPF filtra

Aby vám auto poskytovalo dobrý výkon, potrebuje pohon vo forme spomínaného paliva. Dieslové motory sú v tomto smere skvelé a šetrnejšie pre náklady, oveľa viac však škodia životnému prostrediu, pretože emitujú do ovzdušia nebezpečné látky.

Na ich zachytenie sa pri týchto typoch motorov a vozidiel preto používajú DPF filtre, ktoré sa ale časom tiež zanesú. Nakoľko je ale výmena drahá, môžete vyskúšať cenovo výhodnejšie ekologické čistenie DPF filtra. Aj čistý filter v aute sa môže postarať o váš lepší výkon.

Vymeňte brzdové platničky

Užiť si lepší výkon a rýchlejšiu jazdu môžete aj vďaka pocitu bezpečia, ktorý zaisťujú v aute najmä brzdy. Aj tie ale časom starnú a veľmi rýchlo sa opotrebúvajú, najmä, ak je auto viac vyťažené a na ceste namáhané. Nové brzdové platničky by preto mohli pomôcť tomu, aby ste mali pri rýchlej jazde pocit bezpečia, pretože viete rýchlo a adekvátne na vozovke reagovať.

Prečítané: 1074x
Späť hore