Skip to main content

Starajte sa o svoje auto, odmení sa vám za to zníženou spotrebou

| Manworld.sk | Téma

Dobrá starostlivosť o auto nemôže byť nikdy zlá. Jednak vám vydrží v dobrom stave dlhšie, ale okrem toho sa to môže podpísať aj pod nižšiu spotrebu.

Nejde o žiadne prehnané čiastky ako do prerobenia benzínového motora na LPG pohon či nový úspornejší motor, všetko sú to minimálne náklady, vďaka ktorým pomôžete vášmu mesačnému rozpočtu o desiatky eur. A koľko času vám to zaberie? Iba chvíľku.

Pravidelne kontrolujte tlak v pneumatikách

Pravidelná starostlivosť o pneumatiky vám zaručí bezpečnejšiu jazdu a zároveň vám môže znížiť spotrebu. Pneumatiky, keď nie sú správne natlakované, prichádzajú o svoje optimálne jazdné vlastnosti. Už len 10% rozdiel môže spôsobiť, že nebudú držať na ceste alebo sa rýchlejšie opotrebia a zároveň sa vám môže zvýšiť spotreba až o 0,5 l/100 km.

Interiér v dobrom stave

Pravidelne kontrolujte, či nemáte zbytočné krámy v kufri. Oni sa vám tam za tri mesiace nazbierajú a ani o tom neviete a zrazu vozíte o 20 kg zbytočností naviac. Vy to neviete, no vaše auto o tom vie a vy sa o tom dozviete vďaka zvýšenej spotrebe. Super vec počas leta či zimy pre kožené sedačky je začať používať autopoťahy, ktoré vás ochránia pred príliš ľadovou či horúcou kožou.

Lyžujete? Dávajte dole truhlu

Komu by sa už len chcelo po lyžovačke dávať z auta dole truhlu na lyže. Asi nikomu, no keď chcete výraznejšie znížiť spotrebu, bude sa vám musieť chcieť. Pretože platí základné pravidlo – čím nižší odpor vzduchu auto má, tým má aj nižšiu spotrebu. Počas leta vám môžu pomôcť deflektory na okná, ktoré zvyšujú aerodynamiku auta a zároveň znižujú hluk pri jazde s otvoreným oknom.

Skúste sa poobzerať po novej poisťovni

Pri poistení sa vernosť nevypláca. Ak ste v jednej a tej istej poisťovni už dlhé roky, poobzerajte sa, či nenájdete na trhu oveľa lacnejšiu a výhodnejšiu povinnú zmluvnú poistku. Pokojne môžete mať také isté podmienky, ako pred 5 rokmi, keď ste zmluvu podpisovali. A dnes z toho môžu byť tie najnevýhodnejšie podmienky. Urobte prieskum trhu a ušetrite.

 

- PR článok

Prečítané: 6574x
Späť hore