Téma

Rozvodové poistenie

| menworld.sk | Téma

Jednou z dôležitých súčastí finančného plánovania, je vyhodnocovanie rizík. To znamená , že si skontrolujete vaše poistenie, či v súčasnosti spĺňa vaše potreby. Máte životné poistenie pre prípad náhleho úmrtia? Máte invalidné poistenie pre prípad práceneschopnosti? Máte poistenie na auto a dom v prípade ich poškodenia? Ak ste ženatý, máte vhodné rozvodové poistenie?

Rozvodové poistenie, čítate správne. Je až neuveriteľné s čím dokážu niektoré poisťovne prísť aby zarobili, ale na druhú stranu treba dodať, že všetko zlé je na niečo dobré a naopak. Nemenovaná americká poisťovňa predáva produkt s názvom manželstvo, čo znamená, že za 15,99 USD čo je asi 12,50 EUR, si zakúpite poistku pre prípad rozvodu, potom poisťovňa vyplatí (samozrejme po splnení poistných podmienok) každému z manželov 1250 USD, teda približne 984 EUR.

NIE JE TO ĽAHKÝ KROK

Manželský sľub je slávnostný akt. Ak k tomu pridáme silne veriace rodiny, manželský sľub si chcú povedať pred bohom. Ak hľadáte kázeň o morálke na zachovanie týchto sľubov, nie ste na správnom mieste. Ak chcete varovanie pred finančným zrútením, čítajte ďalej.

Rozvod medzi dvoma ľuďmi bez detí, s priemerným majetkom, by mal byť finančne bezbolestný. Ale pozrime sa na častejšie prípady, ak sa nachádzajú v rodine deti, hovoríme o nákladoch pre zriadenie pohodlia v dvoch domácnostiach. Ak žena, ktorá bola bez práce alebo ešte stále na materskej dovolenke, potom bude veľkú časť nákladov na zriadenie znášať muž zo svojich úspor a platu. Tu by mohlo dôjsť k nezhodám a celý proces sa tak môže predĺžiť. Ak sa rodina pred rozvodom zadĺžila, potom by rozvod mohol viesť k ešte väčšiemu zadĺženiu alebo bankrotu.

Takže ešte pred svadbou by ste mali poznať svoju situáciu a situáciu svojej nastávajúcej, alebo nastávajúceho. Váš vzťah sa môže zdať ako rozprávka, ale pozrite sa na svoje okolie a poučte sa na chybách druhých.

Prečítané: 10949x
Späť hore
Vyberáme

Destinácia: Paríž

Paríž, hlavné mesto Francúzka a domov viac ako 2,16 milióna obyvateľov, je určite najro...

Týchto 5 automobilov by ste si mali pozrieť na 67. autosalóne vo Frankfurte

Od Ferrari až po ambicióznu novú ponuku spoločnosti Bentley, to sú niektoré z automobil...

Ferrari FF odhalené

Automobilka Ferrari predstavila nový štvormiestny model poháňaný všetkými štyrmi kolesa...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk