Skip to main content

Postrach žien - telesný pach

| menworld.sk | Téma

Zaľúbená žena môže mužovi tolerovať a odpustiť mnoho vecí, ale nie jeho telesný pach. Ženské čuchové zmysly sú oveľa citlivejšie ako mužské. Napríklad žena skôr určí pôvod pachu v chladničke alebo na iných miestach v kuchyni.

Ešte horšie je to s telesným pachom, akonáhle sa dostane do vašej blízkosti, nemôže vás hodiť do práčky alebo umývačky riadu. Ako to na nej spoznáte? Činnosti ako je bežné sedenie vo vašej blízkosti alebo objímanie sú menej časté. Jednoduchá hygiena zabezpečí, že tieto činnosti vás obchádzať nebudú.

Hlavným dôvodom telesného pachu je pot, ale nie pot sám o sebe. Pot v kombinácii s baktériami na tele a vo vlasoch robí výsledný dojem, ktorý pozná snáď každý.

Na trhu existuje veľké množstvo výrobkov, ktoré pomáhajú starať sa o nadmerné potenie a telesný pach. Jedným z najbezpečnejších je antiperspirant, ďalej sa používajú prípravky s obsahom hliníku, ktoré spomaľujú produkciu potu.

V priemere si mnohí ľudia uvedomujú vlastný telesný pach a prijímajú opatrenia ako ho eliminovať. Prípravky ako deodorant alebo antiperspirant sa používajú na zabránenie prenášaniu nečistôt počas dňa.

O telesný pach sa môžeme postarať tromi spôsobmi. Jedným z nich je použitie deodorantu, ktorý môže byť vo forme spreju, v tuhej forme alebo takzvaná "gulička". Aplikujú sa na oblasti s najväčším výskytom potných žliaz, kde maskuje zápach potu.

Druhou možnosťou je použitie koncetrovanej vône a to pomocou parfému alebo toaletnej vody. Parfémy majú dostatočne vysokú koncentráciu a preto vydržia dlhšie ako vody po holení ktoré majú vysoký podiel alkoholu a vôňu tak dlho neudržia. Parfémy sú aplikované na určité body ako zápästia, krk alebo aj zadná strana kolien.

Treťou možnosťou je zvýšená starostlivosť o telo, ktorá vedie čistému a voňavému pocitu. Jedná sa predovšetkým o parfumované sprchové gély, gély s obsahom deodorantu a voňajúce telové púdre.

Pamätajte, prekrytie pachu neznamená že nie je, udržujte preto dostatočnú osobnú hygienu. Základom pre svieži pocit je kvalitný antiperspirant s použitím parfému. Ideálny spôsob ako skombinovať vône, je zakúpenie rovnakej značky a typu sprchového gélu, deodorantu a parfému.

Prečítané: 15997x
Späť hore