Podporte talent svojho dieťaťa

Nikto z nás nemôže povedať, že jeho dieťa je ideálne. Jednoducho ich nedonútite ticho sedieť, nevyrušovať a správať sa slušne, keď to považujete za potrebné.

Deti občas hnevajú, sú hlučné a robia presne opak toho, čo im poviete. V minulosti sa takéto správanie riešilo prísnou výchovou a neraz aj bitkou. Dnes je to však najmä o trpezlivosti rodičov, no aj tá má svoje hranice. Ak teda v extrémnom prípade predsa len ujde ruka aj Vám, ešte neznamená, že dieťa týrate. Potrebujú hranice, no je ťažké udržať ich len dohováraním. Deti chápu veľa, no radi skúšajú kde sú práve Vaše hranice.

Aby ste ich výchovu zvládli bez väčších problémov je dobré, aby ste sa im naplno venovali vždy keď to je možné, a nielen pár hodín cez víkend. Takto budete mať ich temperament a správanie pod dohľadom a viete ich okamžite usmerniť aj vysvetliť, prečo sa to nerobí. Najväčšou prekážkou pokojného dieťaťa je jeho energia. Unaviť ho, aby večer nebolo ukladanie do postele bojom je veľmi náročné, a vedzte, že prídete na to, že zrazu nemáte silu na nič. Výborným pomocníkom v tomto však môže byť práve šport. Aktívny krúžok donúti dieťa vydať správny druh energie zo seba v správnom čase a na správnom mieste. Ruka v ruke idú s týmto aj disciplína a dieťa si užije aj kolektív. Šport zvoľte podľa talentu dieťaťa, no prihliadajte aj na jeho predstavy. Najviac zavážia aj naši slávni športovci, no napríklad taký hokej, nie je lacný šport. Avšak radosť, ktorú Vaše dieťa zažije, za to rozhodne stojí. Na začiatok mu však môžete urobiť radosť aj hokejovým dresom Slovenska, ktorý ho ešte viac motivuje.

Ak ale Vaše dieťa inklinuje skôr k duševnej aktivite, v živote najviac vyťaží z jazykov. Rozvoj dieťaťa tak môžu zabezpečiť aj detské jazykové kurzy. Viac na empire-skola.sk.

Write a comment...
0 awesome comments!