Skip to main content

Na čo nezabudnúť pred nákupom zásnubného prsteňa

| manword.sk | Téma

Keď si kupujeme nový telefón, alebo napríklad auto, tak si zháňame čo najviac informácií, prečítame si diskusie, alebo dáme na doporučenie známych. Pokiaľ však dôjde na nakupovanie zásnubného prsteňa, ako by bol akýkoľvek analytický prístup k veci preč.

Pritom aj taký nákup zásnubného prsteňa je v podstate o tom istom - zistiť si informácie dopredu. O niektoré z týchto informácií sa s vami podelíme.

Pre diamantové prstene je najzásadnejší výber diamantu, v ktorom by vás mali zaujímať jeho 4 základné vlastnosti - brus, čistota, karátová váha a farba. Tieto faktory tiež z väčšej časti vytvárajú cenu diamantu a teda aj diamantového zásnubného prsteňa.

Či sa už rozhodnete pre náročnú a drahú variantu, alebo pre menej nákladnejší prsteň, nezabudnite tiež na typ osadenia prsteňa. Ten dotvára design prsteňa, ktorý si vaša nastávajúca bude všímať viac ako samotné hodnoty a vlastnosti diamantu. Pokiaľ si nie ste úplne istý, čo by sa mohlo vašej priateľke páčiť, zvoľte skôr klasické typy settingov. Pokiaľ však rada experimentuje a nebojí sa výstredných módnych kúskov, môžete ju prekvapiť aj netradičným settingom.

Zásnubné prstene sú celkovo taká vyzvedacia akcia, kedy sa snažíte zistiť, čo by sa jej vlastne mohlo páčiť. Preskúmajte preto šperky, ktoré najčastejšie nosí, a ktoré naopak zostávajú ležať v šperkovnici. Keby ste predsa len boli bezradní, nebojte sa osloviť jej priateľov. Možno sa im so svojím vysnívaným prsteňom zverila a vy si tak ušetríte pátracie manévre.

Druh kovu tvoriaci kovový krúžok prsteňa je tiež podstatnou súčasťou prsteňa. Najčastejšie sa k diamantu volí biele zlato, ale k netradičným settingom alebo drahým kameňom môžete vybrať aj menej tradičný kov ako je napríklad ružové zlato. Pokiaľ už vás omrzeli zlaté šperky a zlatý prsteň pre vás nie je to prave a naviac máte tušenie, že vaša drahá polovička ma alergiu na kovy, zvoľte napríklad platinu, ktorá je pre alergikov tým najlepším riešením.

Vopred si premyslite rozpočet, ktorý chcete na zásnubný prsteň utratiť. Tradične sa hovorí, že zásnubný prsteň by mal byť v hodnote dvoch výplat, ale od toho môžete určite upustiť a môžete zvoliť omnoho lacnejšiu variantu, ktorá bude štýlom a prevedením viac odpovedať predstavám vašej budúcej nevesty.

Pokiaľ sa rozhodujete pre drahší prsteň, dbajte predovšetkým na bezpečnosť a certifikáciu diamantu. Opýtajte sa napríklad priateľov, či majú skúsenosti s nejakým obchodom, kde boli s nákupom spokojní a kde ku každému diamantu dostali certifikát právosti. Také certifikáty právosti diamantov vystavujú inštitúcie ako GIA, alebo IGI a seriózny obchodník by vám mal tieto certifikáty nielen predložiť, ale po zakúpení prsteňa s diamantom aj v originálnom prevedení predať.

Na výber a nákup prsteňa si nechajte tiež dostatok času. Minimálne 6 týždňov, aby ste stihli získať a vstrebať všetky informácie a rozhliadnuť sa po ponuke prsteňov v obchodoch. Keď chcete prsteň vyrobiť na mieru, podľa vašich predstáv, počítajte ešte s väčšou rezervou na samotný návrh a výrobu prsteňa!

 

- PR článok

Prečítané: 6234x
Späť hore