Skip to main content

Máte strach o svoje zdravie? Dbajte na dodržiavanie týchto pravidiel

| Manworld.sk | Téma

Zdravie máme len jedno, preto je jeho ochrana veľmi dôležitá. Zdravé potraviny a dostatočné množstvo pohybu však niekedy silným vírusom odolávať nestačia. Preto je dobré poistiť obranyschopnosť organizmu aj dôkladnou hygienou, ktorá pramení z dodržiavania niekoľkých pravidiel a zásad.

Poďme sa vo vlastnom záujme na tie najdôležitejšie pozrieť a určite sa vám podarí vaše zdravie a imunitu pred hrozbou vírusu uchrániť.

Dbajte na pravidelnú hygienu rúk

Umývanie rúk úspešne zabraňuje šíreniu nebezpečných patogénov, ako sú baktérie a vírusy. Výskumy ukazujú, že bežné čistenie rúk môže znížiť riziko črevných ochorení o 30 %. Okrem toho je umývanie rúk osvedčeným spôsobom, ako zabrániť aj chrípke.

Problémom však je, že pri zvýšenom čistení rúk a pokožky môže dôjsť k porušeniu jej prirodzenej ochrannej bariéry a vzniku šupín. Ak sa chcete týmto stavom vyhnúť, môžete v rizikových situáciách a miestach používať univerzálne latexové rukavice.

Vydenzifikujte si interiér UV sterilizátorom

Nielen z dôvodu práce, ale aj zábavy a odpočinku trávime v interiéri obrovské množstvo času. A práve tieto uzavreté priestory sú veľkým zdrojom baktérií a vírusov. Aby ste sa im vyhli, nemusíte spať celý rok na záhrade. Stačí pravidelne vetrať a občas použiť na úplnú a stopercentnú dezinfekciu interiéru špeciálny UV sterilizátor.

Obmedzte osobné kontakty s cudzími ľuďmi

Platí to najmä pri nakupovaní a pobyte v obchodnom centre, kde je výskyt väčšieho množstva ľudí pravdepodobný. Nosenie ochranného rúška je základ. Stále by ste sa ale mali vyhýbať aj dlhodobému kontaktu s ľuďmi, ktorých nepoznáte. Používajte mobilné platobné terminály a naučte sa využívať na nákup niektorých doplnkov aj internet.

Prečítané: 1548x
Späť hore