Skip to main content

Máte problémy s erekciou? Pozor, ide o stav, ktorý vám môže zničiť zdravie aj vzťahy

| Manworld.sk | Téma
Zdroj obrázka: tommaso79/Shutterstock.com

Sex zaujíma najdôležitejšie miesto v živote mužov všetkých vekových skupín, pričom do značnej miery určuje kvalitu tohto života. Aj z lekárskeho hľadiska je potvrdený priamy vzťah medzi sexuálnou aktivitou muža a jeho očakávanou dĺžkou života, psychickou stabilitou a inými nepríjemnými situáciami.

Preto je erektilná dysfunkcia - neschopnosť dosiahnuť a udržať erekciu dostatočnú na pohlavný styk - veľmi vážnym stavom, ktorý zatemňuje životy viac ako 150 miliónov mužov na celom svete. Obľúbená Viagra však nie je jediným dobrým riešením, ktoré môžete využiť.

Nielen s vekom sa to zhoršuje

Po 40 rokoch života trpí nejakým spôsobom porušenia potencie 39 % mužov a po 50 - asi 70%. Problémy súvisiace s erekciou a znížením sexuálnej túžby, predčasnou alebo ťažkou ejakuláciou sa často vyskytujú aj u mladších predstaviteľov silnejšieho pohlavia.

Ako sa tomu vyhnúť, zabudnúť na problémy a užívať si život bez starostí?

Zmena je život

Aby ste vedeli, ako k problému a jeho riešeniu pristupovať, mali by ste ho najskôr poznať. Dôvody pre rozvoj erektilnej dysfunkcie sú rôzne a k tým najčastejším patria:

  • psychogénne faktory (predovšetkým chronický stres);
  • kardiovaskulárne ochorenia (hypertenzia, ischemická choroba srdca);
  • fajčenie a nadmerné užívanie alkoholu;
  • cukrovka;
  • chronická prostatitída a iné ochorenia prostaty a močového mechúra.

Z toho vyplýva, že zmena životného štýlu by vám mohla nielen v tomto smere priniesť nepopierateľný pozitívny účinok. Začať môžete výberom pohodlnejších pánskych plaviek a oblečenia a pokračovať smerom k zmene stravy a intenzity fyzickej aktivity.

Pohyb je základ

Ide o to, aby sa krv dostala do všetkých častí tela, čo pohybom a pravidelnou fyzickou aktivitou dosiahnete najlepšie. Aby to bolo pre vás aj príjemné, skúste sa rozhýbať nielen v telocvični, ale aj na bicykli, túrach v prírode alebo výmenou výťahu za schody.

Uvidíte, že to prospeje nielen fyzickej, ale aj psychickej kondičke.

Prečítané: 625x
Späť hore