Skip to main content

Máte pocit, že ľudia okolo vás považujú sex za tabu?

| Manworld.sk | Téma

Otvorené debaty o sexe sú na Slovensku niečo také, ako Yeti, veľa ľudí sa ich bojí, možno niekde existujú, no pre to, aby sme ich výskyt potvrdili, by sme museli urobiť viac. Prečo je to na Slovensku tak, že keď nakupujete v sexshope a uvidí vás odtiaľ vychádzať postaršia susedka, bude mať na druhý deň problém pozdraviť vás.

Žiaľ je to tu odjakživa, ľudia sú k tomu vedení už po generácie, a preto si myslia, že sex a sexualita je tabu. Aj preto sa ešte nájdu ľudia, ktorí považujú homosexualitu za chorobu. Dá sa toto nejako zmeniť?

Beh dlhší ako na maratónskej trati

Nedá sa to zmeniť lusknutím prsta. Zrejme ani jeden človek to nedokáže, teda ak to nie je herec v hollywoodskom filme, kde sa takéto zázraky dejú. Musíte začať v malom, začnite sa o tom rozprávať s kamarátmi, blízkymi či kolegami. Ale nie pri oficiálnych príležitostiach ako je pracovná porada či rodinná oslava, počkajte na neformálnu a uvoľnenú atmosféru. Pýtajte sa kamarátov, ako to vnímajú oni, či skúsili erotické pomôcky pre mužov alebo aký majú názor na to, aby sa o sexe diskutovalo otvorene? Nevnucujte im váš názor, stačí, že ich nakopnete, aby o tom rozmýšľali.

Rozprávajte sa o sexe aj s partnerkou

Možno sa vám to zdá ako samozrejmosť, no veľa ľudí sa po sexe s partnerom oblečie a tvári sa, že sa nič nestalo. Ako keby bol sex s človekom, ktorého máte radi, niečím zakázaným. Je dobré rozprávať sa s partnerkou o tom, či sa vám sex páčil, čo by ste chceli skúsiť a čo naopak, nie je úplne podľa vášho gusta. Keď sa vám niečo nepáči, povedzte jej to, mierne, ale otvorene. Ak je dostatočne chápavá, čo asi je, keď ste si ju vybrali, nebude sa za to hnevať a pochopí to.

Skúšajte nové veci

Nebojte sa kúpiť erotické darčeky, ktorými prekvapíte partnerku či kamarátov. Aj toto odbúrava hranice a navyše to pomáha otvorenosti voči sexualite. Lebo keby ste kázali, ako má byť každý otvorený v tejto otázke a vy by ste doma nič z toho nepraktizovali, bolo by to to povestné kázanie vody a pitie vína. Každopádne aj takýmito drobnými krokmi sa môžete zaslúžiť o otvorenosť v otázkach sexuality. A možno raz budeme na tom tak dobre ako Holandsko.

 

- PR článok

Prečítané: 6344x
Späť hore