Skip to main content

Do zákutí BDSM

| Manworld.sk | Téma

BDSM pojem, ktorý sa začal u nás na Slovensku viac objavovať a spomínať až po trilógií anglickej autorky E. L. James. Však kto by nevidel, prípadne aspoň nepočul o filme/knihe 50 odtieňoch sivej. Ak Ste to náhodou nevideli, tak aspoň z počutia viete, že to je o milionárovi, ktorý naplácal svojej asistentke na zadok a nakoniec to skončilo happy endom - sa do seba zaľúbili.

Je ale toto skutočne to pravé BDSM? Ľudia, ktorým táto oblasť sexuality nie je cudzia, sa nad týmto filmom len usmievajú a robia si z neho srandičky. Ako odozva komunity vznikla aj paródia „50 odtieňov čiernej“, ktorá mužskú časť populácie záujme asi viac ako pôvodný originál tohto filmu.

Čo je teda BDSM?

BDSM je skratka vytvorená z prvých písmen hlavných praktík tejto oblasti sexuality.

  • B & D – bondage (zväzovanie) a disciplína
  • D & S – dominancia a submisivita
  • S & M – sadizmus a masochizmus

Väčšina nezainteresovaných ľudí si myslí, že tejto oblasti sa venujú len pochybné indivídua. Je to len zastaraný názor ešte z dôb železnej opony, keď si ľudia mysleli, že všetko okrem klasického misionára je zlé a skazené. Uvedomme si, že ak opitý muž zbije a následne zneužije svoju manželku proti jej vôli, tak toto nie je žiadne BDSM, ale niečo čo by potrebovalo pomoc.

V BDSM ide medzi partnermi o dôveru, kedy sa submisívny jedinec (muž sa volá subík, žena subinka) oddá a poddá svojmu dominantnému partnerovi (dominantovi/domine). Väčšinou sa tejto oblasti venujú ľudia s vyšším vzdelaním, ktorí majú lepší prehľad o svete. Existujú však aj ľudia, ktorí dajú oblasť dehonestujú. Ide o ženy, ktoré si zarábajú vlastným telom a hrajú sa aj na dominy, aby získali pre seba viac klientov. Avšak tieto spoločníčky nemôžeme rátať za dominy, pretože im ide len o zisk. Reálna domina, ktorá si hľadá svoju hračku, svojho subíka, s ním nebude spať, ani keby jej ponúkal za to peniaze. Prípadne si nájde submisívneho partnera aj na život, nemá za potrebu si zarábať týmto štýlom na nejakom priváte, dokáže si zarobiť sama.

Vo vzťahu dvoch ľudí, ktorí sa majú radi, je zaradenie niektorej z BDSM praktík osviežujúce. Medzi partnermi sa utužia vzťahy, pretože pri BDSM okrem túžby a oddanosti, ide ruka v ruke aj dôvera. Pri niektorých praktikách vkladáte svoje zdravie, či dokonca aj život, do rúk dominantnej osobe, ktorej veríte. Však napríklad, keď je submisívny jedinec pevne zviazaný, nemá ani pri najväčšej snahe šancu na útek. Je vydaný na milosť a nemilosť dominantnej osobe. Vždy pred hraním je dôležité sa dohodnúť na nejakom „záchrannom“ slovíčku, ktoré keď submisívny jedinec vysloví, sa hra automaticky ukončí.

Základné druhy BDSM

B & D – bondage a disciplína

Základom je túžba submisívneho jedinca byť znehybnený a plne oddaný svojmu partnerovi. Dominantná osoba môže na bondage použiť rôzne pomôcky – policajné putá, laná, reťaze, manžety a rozporky. Na zväzovanie sa dajú využiť aj kúskov oblečenia (kravata, silonky, šál), tak isto aj veci, ktoré by Vás na prvý pohľad možno ani nenapadli, ako napríklad potravinárska fólia, nemocničné obväzy, atď. V sexshopoch nájdete aj rôzne špecifické kúsky oblečenia, ktoré slúžia na znehybňovanie submisívneho partnera. Dominánt sa s ním môže následne hrať podľa svojho uváženia.

D & S – dominancia a submisivita

Pri tejto časti BDSM nejde ani tak o žiadne konkrétne praktiky, ako o to, že si jedinci medzi sebou stanovia svoje role (sub a dom, šéf a sekretárka, panička a jej psík, atď.). Záleží len na nich, či sa ich budú držať, len v rámci občasnej hry v súkromí, alebo ich vzťah prerastie do tzv. 24/7. Pri tomto ide o to, že submisívny jedinec sa stáva hračkou svojho dominanta nonstop, na 24 hodín denne, na 7 dní v týždni.

Ide nielen o sexuálne, ale hlavne aj psychické hry medzi partnermi. Na zlomenie submisívneho jedinca a získanie plnej poslušnosti sa používajú aj rôzne hračky. Väčšina domín uvádza ako najúčinnejšiu zbraň odopieranie sexuálnej aktivity, na čo používajú aj tzv. pásy cudnosti. Tieto hračky majú svoje obdoby pre obe pohlavia, mužom bránia v erekcií a ženám zas zabraňujú prístupu k ich lonu.

Okrem dominantných a submisívnych jedincov, sa medzi nami vyskytujú aj SWITCH jedinci. Sú to ľudia, ktorí sa radi zabávajú, pričom občas sa hrajú na dominantných a inokedy zas submisívnych.

S & M – sadizmus a masochizmus

Táto tretia oblasť je v širokej verejnosti najviacej známa. Ľudia si myslia, že o tomto je celé BDSM, pričom je to len jeho jednou časťou. Hlavnou ideou je prinášanie bolesti, ktorá daných účastníkov vzrušuje. Sadistický jedinec rád spôsobuje bolesť, či už ide o spank (výprask), alebo o rôzne druhy mučenia (kvapkanie vosku, prikladanie ľadových kociek, šteklenie, atď.). Na oplátku masochista si túto bolesť rád užíva. Vzrušuje ho a prináša mu až sexuálne uvoľnenie.

Možno si poviete, že takéto hry nie sú pre normálnych ľudí. Ale kto je v tejto dobe normálny? Každému vyhovuje v spálni niečo iné, a ak to prináša uspokojenie obom, tak potom na tom nie je nič zlé. Oživujú si svoj sexuálny život a verte alebo nie, viac po sebe túžia, ako tzv. „vanilkové“ páry.

Autor: Peterkub

 

 

Prečítané: 2121x
Späť hore