Téma

Ako zaujať na pohovore a získať vysnívané povolanie?

| Manworld.sk | Téma

Situácia nie je dnes jednoduchá pre nikoho z nás. Mnohí o svoje dobré miesto v práci prišli a iní sa rozhodli to aktuálne pre nevýhodné podmienky opustiť. To však neznamená, že by ste mali ostať bez príjmu. Aj v čase krízy je možné nájsť si dobré zamestnanie, ak viete, ako zaujať na pohovore?!

Dáme vám k tomu niekoľko jednoduchých tipov a možno sa budete o pár dní budete tešiť z nových ziskov.

Precvičujte si neverbálnu komunikáciu

Prvý dojem môžete urobiť len raz. Ak naň využijete účinky pohodlného bielenia zubov, môže to byť veľké plus, keď sa rozrozprávate. Avšak, niekedy sú slová zbytočné a ani tými najlepšími frázami nedokážeme opísať skutočný pocit.

Veľmi často naše emócie vyjadrujeme rôznymi gestami, pohybmi rúk a nôh, či postojom tela. Dajte si na tieto veci na pohovore pozor. Nebojte sa očného kontaktu alebo pevného podania ruky, na ktorých by ste mali mať kvalitné hodinky, aby ste prišli včas.

Aj prvý neverbálny dojem môže byť skvelým začiatkom alebo rýchlym koncom pracovného pohovoru.

Pozor  na oblečenie

Dnešné ležérne kódy obliekania nie sú vôbec prísne, ale pri pohovore musíte na svoje predsavzatia a štýl na chvíľu zabudnúť.  Na pohovor musíte byť pripravený aj svojím oblečením.

Či už máte na elegantné pánske sako alebo niečo menej formálne, záleží na firemnej kultúre a pozícii, o ktorú sa uchádzate. Preto, ak je to možné, pred pohovorom sa informujte o firemnom kódexe spoločnosti .

Počúvajte

Od začiatku pohovoru vám váš anketár, či už priamo alebo nepriamo, poskytuje dôležité informácie. Ak ich nebudete dostatočne vnímať, môžete sa ukrátiť o mnohé príležitosti. Aj schopnosť počúvať predsa patrí medzi dobré komunikačné schopnosti, preto všetko sledujte a reagujte až keď vám dajú na to priestor.

Prečítané: 1145x
Späť hore
Vyberáme

V tomto lietajúcom tanieri by chcel bývať nejeden pozemšťan

Premýšľali ste niekedy, aké by to bolo nie len vidieť, ale aj vstúpiť do lietajúceho ta...

Myslite aj na seba

Okolo nás sa pohybuje veľa rôznych ľudí. Vždy sa však stretávame s názorom, že treba os...

Destinácia: Paríž

Paríž, hlavné mesto Francúzka a domov viac ako 2,16 milióna obyvateľov, je určite najro...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk