Skip to main content

Ako si vybrať dobrú tlačiareň na domáce použitie?

| Manworld.sk | Téma
Zdroj obrázka: New Africa/Shutterstock.com

Tlačiareň doma je rovnako potrebná ako počítač alebo televízia. Môžete ho použiť na rýchlu tlač fotografií a dokumentov, ktoré sú uložené v digitálnej podobe. Prípadne si viete pripraviť grafy v dôležitej prezentácii. Je to pohodlné a nevyžaduje si to dodatočné náklady, s výnimkou pravidelnej výmeny kaziet.

Ktorý model tlačiarne je ale najlepší na bežné domáce použitie a jeho spotrebný materiál zodpovedá dôležitej ISO 9000 norme?

Dôležitý je typ zariadenia

Podľa princípu činnosti sú tlačiarne rozdelené do 7 hlavných typov. Matricové, atramentové, sublimačné, laserové, fotonické, termálne a plnofarebné. Pre domáce použitie vám však stačí poznať atramentové a laserové modely, pretože ponúkajú vysokú rýchlosť tlače a sú lacné na spotrebný materiál.

Ak je pre vás dôležitá tlač, venujte pozornosť sublimačným strojom. Sú o niečo drahšie na prevádzku, ale majú vynikajúcu kvalitu obrazu, ktorá zodpovedá aj potrebným ISO normám. Všetky ostatné druhy sú viac špecializované a vhodné na priemyselné použitie.

Tlačový formát

Väčšina modelov tlačiarní podporuje viacero tlačových formátov súčasne. Vďaka tomu sú všestranné a pohodlné. Uistite sa, že vybrané zariadenie dokáže tlačiť vo veľkostiach A4 a A3. Sú vhodné pre väčšinu dokumentov a fotografických kariet, takže s ich pomocou vytlačíte všetky potrebné dokumenty alebo fotografie.

Poznajte rýchlosť a objem tlače

Dôležitým kritériom pri výbere tlačiarne je rýchlosť a požadovaný objem tlače. Nemali by ste kupovať vysoko funkčné a drahé modely, ak plánujete tlačiť len 50-100 strán mesačne. Pre domáce použitie sú skvelé zariadenia s výstupnou rýchlosťou pod 20 listov za minútu. Uistite sa preto, že ste si vybrali správne.

Jednoduchá administrácia

Pre študenta alebo staršieho človeka je lepšie zvoliť zariadenia s obrazovkou. V takýchto tlačiarňach sú informácie z vizuálneho hľadiska ľahšie čitateľné. Ak nemáte rozpočet na kúpu tlačiarne s displejom, uistite sa, že ovládací panel je čo najčistejší a najjednoduchší. Ideálne je rozloženie na jednotlivé stavebné bloky pre všetky základné funkcie.

Tlačiareň s týmito funkciami si môžete vybrať aj bez pomoci špecialistu. Hlavnou vecou je zvážiť náklady na spotrebný materiál, dostupnosť a kvalitu náhradných tonerov pre tlačiarne a množstvo tlače. Nezabudnite myslieť na všetky vlastnosti, ktoré zaistia, že vaša tlačiareň bude nielen moderná, ale aj ekonomická a dlhodobo funkčná.

Prečítané: 771x
Späť hore