Skip to main content

Znaky, že nie si alfa samec!

| manword.sk | Štýl

Sú obľúbení. Sú sebavedomí, Keď vojdú do miestnosti, všetci zastanú a všimnú si ich. Keď hovoria, ostatní počúvajú. Muži s nimi chcú chodiť von, ženy s nimi chcú randiť. Sú to alfa samci.

Alfa samec má určite nezameniteľné charakterové vlastnosti. Je vodcom, zabezpečuje množstvo vecí a ochraňuje rodinu, priateľov či kolegov. Meniaci sa svet je pre alfa samca len ďalšou príležitosťou. To, čo ostatní vidia ako krízu, je pre neho prirodzené. Neustále sleduje príčiny, následky a každú príležitosť dokáže obrátiť vo svoj prospech. Miluje vyhrávať a je v tom skutočne dobrý.

Nezaujíma ho, ako sa na neho ostatní dívajú – ide si za svojou výhrou bez ohľadu na to, či ho niekto sleduje alebo nie. Všetci kopírujú jeho štýl, vzhľad či reč. On však nikdy nikoho nekopíruje.

Je nebojácny a je vodca. Napriek tomu však existujú veci, ktoré z vás alfa samca nerobia. Zaujíma vás, ktoré vlastnosti to sú? Čítajte ďalej!

Nechávate ženu platiť večeru

Alfa samec nikdy nevyužíva ľudí a ich láskavosť. Pracuje ťažko, aby mal dosť pre seba a nemá rád, ak je niekomu niečo dlžný. Ak sa mu vyskytne príležitosť na rande, jeho prvým popudom je vziať do ruky bloček a povedať: „Nechaj, ja zaplatím“. Podľa nedávnych prieskumov si až 77% ľudí ešte stále myslí, že práve muž je tým, ktorý by mal na rande platiť.

Nikdy sa neospravedlňujete – ani keď sa naozaj mýlite

Alfa samec s ospravedlňovaním sa nemá žiaden problém. Jednoducho príde a povie: „Mýlil som sa. Ospravedlňujem sa“. A potom sa snaží napraviť problém použitím všetkých dostupných prostriedkov.

Podlizujete sa vodcom a snažíte sa získať si ich uznanie

Alfa samec sa nepodlizuje nikomu. Vo väčšine situáciách je totiž vodca on. Keď ním náhodou nie je, nikdy sa nebojí povedať si svoj názor a stáť si za ním. K svojmu cieľu sa dostane úsilím a ťažkou prácou, nie podlizovaním sa iným.

Klebetíte

O vašom šéfovi, o vašich kamarátoch alebo o vašej priateľke. Nevadí vám zdôrazňovať nedostatky a chyby iných a smiať sa na ich úkor. Alfa samec tajomstvá blízkych nikdy neprezrádza a nemá potrebu ponižovať druhých. Nepotrebuje od seba ľudí odháňať.

V kríze panikárite

Prirodzenou vlastnosťou alfa samca je zmena. Je to pre neho výzva, ktorú berie všetkými desiatimi. V takýchto prípadoch rýchlo zhodnotí situáciu, snaží sa prísť na riešenie a ak to čas dovolí, na základe predchádzajúcich skúseností rýchlo koná. Jeho tlkot srdca sa môže trochu zvýšiť, ale on sa toho nebojí.

Konáte skôr ako myslíte

Alfa samec síce koná rýchlosťou blesku, ale všetko, čo robí, si predtým starostlivo premyslí. Nikdy nekoná nerozvážne pretože vie, že dobre premyslené činy sú tie, ktoré prinášajú priaznivé výsledky.

Viníte ostatných

Alfa samec za svoje činy preberá úplnú zodpovednosť. Nehľadá žiadne výhovorky a vie, že jeho ťažká práca a vytrvalosť mu želaný úspech prinesú späť.

Zrádzate ostatných, aby ste dosiahli svoj cieľ

Alfa samec nikdy nezrádza členov svojej svorky. Tým, že sa správa ako gentleman, si vždy získa rešpekt, ktorý si zaslúži a ktorý sa oplatí oveľa viac, než hádzanie polien druhým pod nohy.

Zastrašujete alebo týrate ľudí

Ak je to nutné, alfa samec sa nikdy nebojí ísť do skutočného boja. Nikdy sa však neháda a nezastrašuje ľudí bez dôvodne. A samozrejme, nikdy sa bez dôvodu nepúšťa do žiadnych bitiek.

Prečítané: 13303x
Späť hore