Štýl

Výbava, ktorá zlepší výkon a vlastnosti vášho auta

| Manworld.sk | Štýl

Napriek tomu, že ste si možno pred pár mesiacmi kúpili dokonalé vozidlo, predsa len po čase prídete na to, že by mu niektoré vylepšenia alebo doplnky pomohli. Trh je obrovský a vy máte k tomu veľmi veľa možností.

Našli sme preto pre vás niekoľko relatívne jednoduchých súčastí a špičkových autodielov, ktoré poskytnú vášmu autu skutočný nárast výkonu bez trvalých úprav vozidla.

Širšie kolesá a pneumatiky

Zaručíte si nimi vylepšené držanie na ceste, presnosť zatáčania a brzdenie, ktoré podporia aj špeciálne brzdové kotúče. Samozrejme, najlepšie je svoju voľbu a výber vždy konzultovať s odborným servisom.

Ak si k pneumatikám vyberiete aj kvalitné pružiny, pneumatiky zostanú v kontakte s vozovkou aj pri nárazoch vo vyšších rýchlostiach.

Pohodlné sedadlá

Takáto výbava sa postará aby bola opora tela pre lepšie riadenie a ovládanie pedálov väčšia. Zistili sme, že pevné sedadlá v pretekárskom štýle sú prekvapivo pohodlné, ak vás podopierajú na správnych miestach. Aj tie by ste ale mali vyberať s odborníkom a s ohľadom na značku svojho auta.

Chiptuning

ECU vo vašom aute je nastavená z výroby na riadenie zmesi paliva a vzduchu v motore, čo maximalizuje účinnosť a výkon. Problém je v tom, že výrobcovia naprogramujú parametre ECU výrazne pod skutočnou schopnosťou motora, väčšinou v rámci bezpečnosti. Rýchle preprogramovanie – chiptuning však môže odomknúť najrôznejšie výkony motora.

Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek špeciálnu výbavu, svojvoľné a neodborné zásahy nemusia dopadnúť dobre. Servisné stredisko alebo overený predajca autodielov by vám mohol pomôcť situáciu vyriešiť. Treba si ho len vyhľadať.

 

Prečítané: 1260x
Späť hore
Vyberáme

Týchto 10 svetových hotelov navštevovali multimilionári najviac

Hotel Bellagio v Las Vegas sa stal najviac obľúbený medzi návštevníkmi, ktorých čisté i...

Ferrari 458 ITALIA

Ferrari 458 Italia je úplne nový automobil zo všetkých uhľov pohľadu. Motor, dizajn, ae...

Znaky, že nie si alfa samec!

Sú obľúbení. Sú sebavedomí, Keď vojdú do miestnosti, všetci zastanú a všimnú si ich. Ke...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk