Skip to main content

Tipy na trblietavé doplnky

| menworld.sk | Štýl

Aj keď muži nemajú toľko šperkov ako ženy, časy sa pomaly ale isto menia. Muži čím ďalej, tým viac dopĺňajú svoj šatník o rôzne doplnky. Takže čo neviete o šperkoch? Ako by ste mali začať? Ukážeme vám niekoľko typov ako na to.

NÁUŠNICE

Väčšina mužov nosí náušnice práve pre ich nízku náročnosť na údržbu. Medzi týchto mužov patria hlavne odvážni muži ktorí sa radi predvádzajú. Diamanty a malé kríže sú u mužov veľmi populárne.

 

NÁRAMKY

Veľký výber náramkov umožňuje mužom rôznych kategórií vybrať si práve ten, ktorý ho charakterizuje. Od jednoduchých retiazok po kožené remene. Obľúbené sú tenké strieborné alebo zlaté náramky, ktoré majú jednoduchý štýl - perfektný doplnok k pánskemu oblečeniu.

NÁHRDELNÍKY

Pravdepodobne z neznalosti veľa mužov preferuje prívesok na náhrdelníku v tvare kríža alebo názvu niektorej zo svetových módnych značiek. Vyskúšajte aj niečo iné, stále populárnejšími sú čierne lesklé drahé kamene.

 

PRSTENE

Od zásnubných prsteňov po módne, niektorí muži nosia len prsteň. Všetko závisí od vášho štýlu, na výber máte prstene pripominajúce odstrihnutý plech z autodielne, iné sú vkusné, jednoduché s vhodným a decentným leskom. Málo je niekedy viac a preto odporúčame maximálne jeden prsteň na jednej ruke.

HODINKY

Pánske hodinky sú najčastejšie používaným módnym doplnkom na trhu. V ponuke nájdete množstvo druhov. Ako si vybrať tie správne hodinky sa dočítate v článku venovanému práve hodinkám, ktorý práve pripravujeme.

 

 

MANŽETOVÉ GOMBÍKY

Manžetové gombíky zastávajú veľkú časť pánskej šperkovnice. Prichádzajú v širokej škále štýlov a môžu byť vyrábané mnohými spôsobmi. Účelom gombíkov je upevniť manžety na košeliach s dierkami. Na ukážku vyberáme niekoľko druhov gombíkov.

 


 

TIPY PRI KÚPE

Pri kúpe šperkov nezabudnite na niekoľko pravidiel.

ZÁRUKA

Obzvlášť dôležité pri nákupe cez internet, zvlášť pri hodnote 30 € a viac. Uistite sa, že výrobok o ktorý máte záujem môžete pri akýchkoľvek problémoch vrátiť alebo vymeniť.

DARČEK

Ak mužovi kupujete šperk ako darček, dajte si záležať aj na výbere darčekového obalu. Môžete použiť papier alebo vzhľadný obal, v každom prípade by mal obal vyzerať nóbl.

VEĽKOSŤ

Nie ste si istí veľkosťou náramku? Pokúste sa prirovnať iný šperk, alebo prsteň. Niektoré náramky a väčšina hodiniek majú nastaviteľnú veľkosť.

ÚDRŽBA

Neviete ako vyčistiť svoj šperk? Každý druh kovu a drahých kameňov je odlišný, preto pri kúpe šperku venujte pozornosť aj čisteniu. V každom dobrom klenotníctve vám určite ponúknu vhodnú alternatívu čistenia. Správnou technikou údržby vám šperky vydržia dlho ako nové.

 

Prečítané: 11387x
Späť hore