Skip to main content

Opustené Ferrari sa ocitlo v bubline právneho vákua v Dubaji

| Manworld.sk | Štýl

Policajné oddelenie v Dubaji má skutočný poklad, no nemôže s ním nijakým spôsobom naložiť. Cenné Ferrari Enzo v hodnote viac ako milión dolárov bolo zhabané v roku 2012, po tom ako je ho majiteľ, britský občan opustil krajinu.

Mnoho cudzincov ponechá svoje autá pri odchode z krajiny a to najmä v dôsledku nahromadených dlhov, ktoré sa v Spojených arabských emirátoch trestajú väzením.

Takzvaní zberači odpadov kontrolujú v krajine vozidlá, tie ktoré sú dlhšiu dobu nepoužívané a na jednom mieste nahlasujú polícii. Ak sa majiteľ neprihlási ani po šiestich mesiacoch, polícia má oprávnenie vozidlo ponúknuť v dražbe. Ferrari Enzo malo byť ponúknuté už v roku 2012, no do dnešného dňa sa tak nestalo.

Od vtedy kolujú internetom fotografie vzácneho Ferrari pokrytého prachom na púštnom slnku. Vozidlá môžu byť ponúknuté do dražby len vtedy, ak nie sú spájané so žiadnym vyšetrovaním, a to sa týka práve tohoto auta.

Podľa Emirates 24/7 News informoval políciu Interpol o nahlásení krádeže tohto vozidla a súdne konania sú v plnom prúde. Posledný majiteľ, ktorý Ferrari predal a niekoľko ďalších zainteresovaných strán spochybňuje vlastnícke práva a z toho dôvodu musí ostať Ferrari v rukách polície do rozhodnutia súdu. Na tú dobu bolo presunuté do vnútorného skladu, aby sa predišlo ďalším škodám.

Ferrari Enzo sa predávali v roku 2002 až 2004, vyrobených bolo iba 400 kusov, z ktorých bol jeden darovaný Vatikánu a bol vydražený za 1,1 milióna dolárov. Len pred pár týždňami bolo po nehode opravené Enzo vydražené za 1,75 milióna dolárov.

Prečítané: 7377x
Späť hore