Skip to main content

Nové nákupné centrum v Qatare vo veľkosti 50 futbalových ihrísk

| manworld.sk | Štýl

Svoje dvere plánuje otvoriť v roku 2016, v Qatarskej Dohe vznikne najväčšie nákupné centrum v krajine, ktoré chce svojimi parametrami ohúriť a stať sa top nákupným centrom na Blízkom východe.

Jadro komplexu bude tvoriť plocha o výmere 500 000 m2, čo predstavuje asi 3 futbalové ihriská. Centrálna časť je navrhnutá tak, aby prepúšťala čo najviac denného svetla a obsahovala dostatok zelene.

The Oasis bude bude zahŕňať reštaurácie, 17 kín, najväčšie 3D IMAX na svete, záhrady, kaviarne, fontány a umelecké zóny. Ďalej sú v pláne zóny určené výhradne deťom a celým rodinám, Hilton Hotel a 100 reštaurácií.

Poloha je v tesnej blízkosti štadioóna Al Rayyan, ktorý bude hostiť FIFA World Cup 2022. Celkom bude nákupné centrum ponúkať 500 butikov, reštaurácie a turistické atrakcie a počet návštevníkov v provom roku sa odhaduje na 20 miliónov.

Výstavba obchodného centra v Dohe zaberá plochu 50 futbalových ihrísk a vyplní potreby zákazníkov bažiacich po moderných priestoroch, luxuse ale aj zábavných zónach. Tento megaprojekt je zatiaľ vyčíslený na približne 800 miliónov eur, čo predstavuje asi 3 miliardy Qatarských Riyalov.

Po dokončení bude Oasis najväčším nákupným centrom sveta, predbehne tak aktuálneho držiteľa, Dubai Mall. No ani v Dubaji nečakajú so založenými rukami, už druhým rokom prebiehajú stavebné práce v Dubai Mall, ktoré majú (zatiaľ) najväčšie obchodné centrum sveta rozšíriť o tisíce štvorcových metrov.

 Dubai Mall

Dubai Mall

Zdroj: luxuo.com

Prečítané: 10265x
Späť hore