Skip to main content

Nová trieda S od Mercedes-Benz odhalená

| manword.sk | Štýl

Mercedes-benz vydal fotografie nového modelu triedy S - kabriolet, predbehol tak svoju premiéru na autosalóne vo Franfurkte. Od vlajkovej lode z roku 1971, to je prvý štvormiestny otvorený model.

Vozidlo je preplnené výbavou a funkciami, ktoré doslova hýčkajú. Fúkanie teplého vzduchu okolo krku, dvojité okná či potláčanie hluku a vetra. Vďaka novinkám majiteľ nepocíti negatíva otvorenej strechy a to, že je stiahnutá by zistil až keby začalo pršať.

Použité materiály, najmä hliník zabezpečujú potrebnú tuhosť a hmotnosť, pozornosť sa venovala aj podlahe. Aerodynamické prepracovanie zabezpečuje rovnaké vlastnosti a výkon, či už je strecha nasadená alebo si užívate otvorený kabriolet.

Vývojári mysleli najmä na bezpečnosť, komfort a výkon. Akusticky optimalizovaná trojvrstvová strecha, alebo klimatizácia, ktorá pomocou senzorov dokáže udržať príjemnú teplotu v kabíne aj so sklopenou strechou.

Trieda S má prilákať prevažne klientov Bentley alebo Rolls-Royce. Vozidlo sa môže pochváliť 8 valcovým motorom, zrýchlením z 0 na 100km/h za 3,9 sekundy a spoľahlivými uhlíkovo-keramickými brzdami.

 

zdroj: luuo.com

Prečítané: 10130x
Späť hore