Moto doplnky, ktoré vám spríjemnia pohodlie pri jazde na motorke

Ak si ako hlavný dopravný prostriedok vyberiete mestský motocykel alebo silnú motorku, pohodlný štýl oblečenia s potrebným stupňom ochrany je pre tento prípad viac než vhodný. My si o tom najlepšom teraz niečo povieme, aby ste si pri najbližšom výbere dávali pozor na všetky dôležité detaily, ktoré podporia bezpečnosť a pohodlie jazdy.

Kvalitná prilba na motorku je základ

Prilba na jazdu na motorke zaručuje vašu dokonalú bezpečnosť a pohodlie. Preto si môžete vybrať z dvoch modelov. Už známu integrovanú alebo otvorenú prilbu. V druhom prípade dizajn prilby neposkytuje ochranu spodnej časti tváre, ale svoje funkcie bezpečnosti určite má.

Takáto prilba je určená na jazdu na skútroch, mopedoch a v meste pri nízkych rýchlostiach. Vzhľadom na svoj dizajn je ľahká a zároveň veľmi pevná. Okrem toho vám poskytuje pri jazde vynikajúcu viditeľnosť. Rôznorodý dizajn a veľký výber farieb vám zasa umožnia vybrať prilbu, ktorá je ideálna a bude spĺňať všetky požiadavky bezpečnej prilby na motorku.

Rukavice

Jazda na tomto dopravnom prostriedku je o rýchlosti a trocha viac nepríjemných podmienkach, pretože vaše telo je vystavené vetru, dažďu a extrémnym teplotám. Ruky, prsty a dlane trpia v tomto prípade najviac. Pre pokojnú jazdu sú preto ideálne potrebné dobre vetrané rukavice - pružné, veľmi pohodlné s koženými vložkami. Poskytujú dokonalú ochranu kĺbov prstov.

Oblečenie

Pri rýchlej jazde musíte ochrániť samozrejme celé telo. Vďaka pohodlnému moto oblečeniu to nebude žiadny problém. Poskytuje ochranu tela a všetky jeho dôležité partie. Zároveň vás zbytočne nezaťažuje, je odolné voči vetru, dažďu a extrémne vysokým teplotám, pretože je aj dobre vetrané. Štandardnou ochranou sú vybavené aj lakte a ramená, na čo by ste pri výbere tohto vrchného dielu nemali zabúdať.

Podceniť nesmiete ani kvalitu a význam ostatných univerzálnych moto doplnkov, ktoré obohatia váš šatník o zaujímavé kúsky. Patria sem napríklad čižmy alebo iná obuv na motorku, nohavice, okuliare a ďalšie veci, bez ktorých si bezpečnosť a pohodlie na tomto stroji nemôžete dopriať.

Write a comment...
0 awesome comments!