Skip to main content

Gentlemani v kasíne

| Manworld.sk | Štýl

Hazardné hry sú obľúbenou aktivitou už celé storočia. Túžba hazardovať má dokonca hlboké korene v histórií, aj psychológií.

Staré príslovie „Keď peniaze hovoria, všetci počúvajú.“ má veľkú váhu, najmä pri kasínovej kultúre. Okrem peňazí, ale ide aj o zábavu, adrenalín a mnohokrát o celkový životný štýl. 

Kúzlo kamenných kasín

Napriek tomu, že aj hazardné hry sa postupne presúvajú do online prostredia, kamenné kasína sú stále obľúbenou destináciou vášnivých hráčov. Čo všetky tieto kasína spája je ich atmosféra, ktorá je nenahraditeľná. Hry sú často len sprievodným javom. To, čo ľudí priťahuje je predovšetkým zážitok z ich návštevy. Kamenné kasína majú určitý sociálny aspekt, ktorý online prostredie nedokáže v plnej miere nahradiť. Hovorí sa, že či už za pokrovým stolom s niekým hovoríte alebo ste ticho, stále ide o určitý spôsob komunikácie.

Kasína nielen na Slovensku

 Najlepšie na kamenných kasínach je, že žiadne dve nie sú rovnaké. Nie je možné porovnávať Bellagio v Las Vegas s nábrežným kasínom v New Orleans, tak isto nemožno porovnávať najstaršie európske Casino di Venezia v Taliansku s exkluzívnym kasínom Klub Ritz v Londýne. Každé je jedinečné a v niečom unikátne. A rovnako je to aj u nás. Každé kasíno má svoj vlastný štýl a atmosféru. Ak chcete nájsť najbližšie kasíno vo svojom okolí, pozrite si mapu slovenských kasín.

Ak si ale návštevou kamenného kasína nie ste istí, začať môžete vo virtuálnom svete. Najzákladnejšou a zároveň najvzrušujúcejšou kasínovou hrou je určite ruleta. Najviac sa o nej dozviete asi na internetovej stránke zameranej práve na túto hru - ruletaonline.sk. Pre tých, ktorí chcú ruletu vyskúšať prvý krát, odporúčame pozrieť si jej pravidlá.  

Kultúra zábavy v kasíne

V priebehu posledných desiatok rokov sa nakrútilo množstvo výborných filmov, v hlavnej úlohe s pánmi v oblekoch, vyznávajúcimi životný štýl hazardu. Mnoho ľudí očakáva, že zážitok po vkročení do kasína bude podobný dojmu z filmu. Krúženie rulety, zvuky a pretáčanie výherných automatov či zábava pri miešaní kariet. To všetko, podčiarknuté neopakovateľnou atmosférou, môžete skutočne v kasínach zažiť.  

Etiketa kasín je sama o sebe určitým druhom umenia. Spôsob obliekania, pravidlá hier a vôbec všetko čo v kasíne je a čo nie je dovolené. Subkultúra kasín je naozaj rozmanitá. Dress code nie je všade tak zložitý, ako by sa mohlo predpokladať. Vo viacerých prípadoch ide o uvoľnený kódex obliekania. Čo je ale lákadlom, v skutočnosti kasína umožňujú mužom obliecť si najlepšie obleky budiace silný dojem. To dodáva vážnosť, podčiarkuje štýl hazardných hráčov a buduje ich spoločenské postavenie.

Radosť z hry, napätie, život na hrane. Podľahnúť tomuto vzrušujúcemu životnému štýlu nie je náročné. Či už ide o jednorazovú záležitosť alebo spôsob žitia, neopakovateľná atmosféra kasín očarí takmer každého.

Prečítané: 1268x
Späť hore