Štýl

Bugatti Veyron je automobilovým fenoménom

| Manworld.sk | Štýl

Kto by nepoznal jedno z najrýchlejších áut na svete – Bugatti Veyron. Auto, ktoré v „super sport“ edícii dokáže ísť maximálnou rýchlosťou 430 km/h, vtedy keby pri ceste stála nejaká žena, jej letné šaty by to nielen zdvihlo, ale rovno by ju ten nával vzduchu z nich vyzliekol.

Vedeli ste o tom, že o dizajn a návrh Veyronu sa stará nemecký Volkswagen? A predtým, ako vám prezradím ďalšiu informáciu, sa vás ešte spýtam, aký máte názor na francúzske autá? Pretože by ste mali vedieť, že aj Bugatti sa vyrába vo Francúzsku, v dedinke Molsheim. Čo by ste ešte o aute mali vedieť?

Bugatti topánky a auto. Majú niečo spoločné?

Kto by nepoznal topánky značky Bugatti, všakže? Nejedenkrát som riešil, či topánky a auto vyrába ten istý výrobca. Nie je to nič nezvyčajné, veď aj Ferrari aj Lamborghini vyrábajú tie najlepšie autá na svete a zároveň aj nie veľmi vábne spreje. Prečo by potom Bugatti nemohlo robiť skvelé autá a kvalitné topánky? To ide predsa len viac dokopy. No odpoveď je, že jediné, čo majú spoločné je kvalita a meno, ide totižto o dve rozdielne firmy.

Začiatky moderného Bugatti

V máji roku 1998 získala značka Volkswagen práva na používanie loga a značky Bugatti. Už o rok neskôr v októbri sa predstavil na Tokyo Motor Show prvý model známeho Bugatti Veyron EB 18.4. Tam sa nadupané auto stretlo s veľkým ohlasom, a tak o rok neskôr prišiel Volskwagen s novším prototypom 16.4, ktorý vystavoval v Paríži, Ženeve či Detroite. Konečné rozhodnutie o tom, že sa auto začne vyrábať vo väčšom, padlo až v roku 2001, no toto rozhodnutie VW rozhodne neľutuje.

Fenomén Veyronu

Auto, za ktoré môžete zaplatiť aj viac ako 2,5 milióna eur, sa stalo veľkým fenoménom. Ľudia, ktorí o autách vedeli iba to, že majú štyri kolesá, zrazu vedeli, že nejaký Veyron existuje a dokonca aj ako vyzerá. O to sa postarali dizajnéri, ktorí dali autu výnimočný vzhľad. Taký, ktorý raz uvidíte a okamžite si ho zapamätáte. Preto nie je prekvapením, že občas narazíte aj na tento vzor na dámskych tričkách. A čo vy, keby ste mali miliardy, kúpili by ste si Veyron, alebo by ste dali prednosť inému autu?

 

- PR článok

Prečítané: 6362x
Späť hore
Vyberáme

Ultra moderné austrálske bývanie

Nedávno predala spoločnosť RT Edgar v Ausrálii modernú nadčasovú nehnuteľnosť. Vynikajú...

Začal predaj vstupeniek do nového Ferrari parku v Španielsku

Na jar tohoto roku sa otvoria brány nového zábavného parku Ferrari Land v španielskom P...

Tipy na koktaily

Vyskúšajte si vyrobiť svetové koktaily priamo u vás doma. Ak patríte medzi zástancov do...

Vytvorila digitálna agentúra MW media s.r.o. www.mwmedia.sk | www.mwshop.eu | www.123web.sk