Stane sa Ferrari 275 NART Spider najcennejšie v dražbe?

ilustračná fotografia ilustračná fotografia

Možno sa to zdá pritiahnuté za vlasy, ale Ferrari 275 NART Spider ako jeden z mála kusov ide do dražby s očakávanou cenou približne 25 miliónov eur. Vozidlo sa môže ľahko dostať do zoznamu top 10 najdrahších vozidiel vydražených v aukcii. Výsledok sa dozvieme 14. mája na aukcii v Monaku, podľa organizátorov má Ferrari hodnotu minimálne 19 miliónov eur.

Zatiaľ najvyššia suma v dražbe padla za Ferrari 250 GTO, kde suma prekročila niečo málo cez 38 miliónov dolárov. Prakticky všetky najdrahšie vozidlá v aukcii patria značke Ferrari, s výnimkou Mercedes-Benz W196, vozidlom F1. Tento model sa vydražil sa viac ako 30 miliónov dolárov.

Klasické modely Ferrari si získavajú stále väčšiu hodnotu, otázne je či sa jedná o cenovú bublinu alebo je vysoká hodnota naozaj udržateľná. Tak či onak, je takmer isté že každá nová dražba so sebou prinesie nové cenové rekordy.

Rob Myers zo spoločnosti RM Sotheby povedal: "Je mi cťou predstaviť Nart Spider, ponuka v aukcii je pre mňa mimoriadna udalosť". Vlastníctvo Ferrari 275 je vstupenkou do klubu s ďalšími 9 majiteľmi po celom svete. 14. mája sa dozvieme v akých rukách skončí tento výnimočný model.

 

Zdroj: luxuo.com

Write a comment...
0 awesome comments!