Skip to main content

Táto excelentná novinka od Apple ťa bude stáť 14 000 dolárov!

| Manworld.sk | Hračky pre bohatých

Nová špičková pracovná stanica iMac od Apple sa chváli šialeným výkonom ale aj cenou.

Počítač vlastní takmer každý, ale aký je rozdiel medzi bežným počítačom a novým iMac-om? Len nedávno predstavený iMac PRO, je vlastne desktopová konzola nabitá neuveriteľným výpočtovým výkonom, samozrejme obsahuje komponenty, ktoré svojmu majiteľovi poskytnú hardware prakticky na každú výpočtovú úlohu. Od úprav videa v 8K rozlíšení, vytváranie vlastných virtuálnych svetov až po hranie tých najnáročnejších hier, ktoré aktuálne trh ponúka.

Apple iMac PRO

iMac PRO je vybavený procesorom XEON W s 8, 10, 14 alebo až 18 jadrami (viacnásobné jadrá umožňujú vykonávať viac procesov naraz). Pamäťový radič podporuje 32, 64 alebo 128 GB DDR4 RAM.

Spracovanie grafiky má na starosti AMD Radeon vega 56 alebo 64, s výbavou 8 alebo 16GB operačnej pamäte. V porovnaní s NVIDIA TITAN V sa to môže zdať ako slabšia varianta, ale určite bude úplne postačujúca pre 99% používateľov.

Apple iMac PRO

Vzhľadom na typ úloh, pre ktorý bol tento počítač vyrobený, bude potrebovať rýchly pevný disk s dostatkom miesta. Apple sa rozhodol pre 1TB SSD disk, ak by tento priestor nebol dostačujúci, je možné rozšíriť priestor na 2 TB za cenu asi 700€, a na 4TB približne za 2600€.

Aj napriek svojmu obrovskému výkonu ma nový iMac elegantný a šikovný dizajn, čiastočne aj kvôli svojej novej chladiacej architektúre. Práve vďaka tejto novinke, je chladenie efektívnejšie až o 80%. Nový iMac sa pýši 5K displejom Retina vo veľkosti 24". Malo by ísť o najjasnejší a farebne najbohatší displej od spoločnosti Apple.

Apple iMac PRO

Takže koľko bude táto novinka stáť? Nový iMac PRO začína na cene 4000 dolárov, no v prípade tej najvýkonnejšej verzie sa cena vyšplhá na závratných 14 000 dolárov. Vyzerá to tak, že spoločnosť Apple spolu so svojím iPhone X mieri na kupujúcich vyššej cenovej kategórie.

Tak na čo čakať? Apple už prijíma predobjednávky.

Apple iMac PRO

Prečítané: 5376x
Späť hore