Skip to main content

Elektrický Aston Martin RapidE začne výrobu v roku 2019

| Manworld.sk | Hračky pre bohatých

Nový elektrický model od Aston Martin s označením RapidE, je založený na pripravovanej koncepcii Rapid AMR, a bude konštruovaný s Advanced Engineering. Značka Aston Martin potvrdila výrobu svojho prvého plne elektrického modelu len nedávno. Do výroby vstúpi v roku 2019 a počet vyrobených kusov bude obmedzený len na 155.

Na základe koncepcie AMR bude RapidE prvým elektrickým modelom a zároveň prvým vozidlom s nulovou hodnotou emisií značky Aston Martin. Generálny riaditeľ Aston Martin už po svojich prvých 150 dňoch vo funkcii predstavil víziu rastu značky a smer, ktorý zahŕňa aj znižovanie emisií.

Williams Advanced Engineering, je vám to známe? Možno preto, že sa jedná o technologickú divíziu tímu Williams Formula 1, ktorý dodáva elektrické batérie do vozidla Formula E. Momentálne sa Williams Advanced Engineering plne zameriava na model RapidE a dodáva komplexnú elektroniku a mechanickú integráciu. Použitá konštrukcia Rapid AMR znamená, že sa jedná o športové štvordverové vozidlo, s výnimkou použitého spaľovacieho motora.

Je samozrejmé, že pohonná jednotka bude pozostávať s elektrického motora a jeho vlastnosti budú podobné ako v automobiloch značky Tesla. Architektúra nového modelu bude využívať viazaný hliníkový podvozok, čím sa dosiahne ľahký a robustný podvozok, ktorý doplní požadované charakteristiky typické pre Aston Martin. Zároveň je dôležité mať pod kontrolou nie len celkovú hmotnosť, ale aj jej rozloženie v spojitosti s pomerne veľkou batériou.

Koncept RapidE bol prvýkrát predstavený v roku 2015, v tom čase sa hovorilo o pohone všetkých 4 kolies, dojazdom 250 km a výkonom 800 konských síl. Oficiálne podrobnosti a technické špecifikácie nie sú známe, no očakáva sa ich prehodnotenie. Očakávaná maloobchodná cena nového modelu sa odhaduje na 200 000 dolárov až 250 000 dolárov, s výrobnou kapacitou 155 kusov.

Prečítané: 5532x
Späť hore