Zablúďte v úzkych uličkách talianskych miest

Taliansko nie je iba o dovolenkách, plážiach a kúpaní sa v mori, je aj o cestovaní, spoznávaní čarovných miest a užívaní si nefalšovaného talianskeho la dolce vita.

Lacné letenky do Talianska vám otvárajú veľa možností, veľa nových miest, kde môžete nasávať históriu, vôňu kávy odrážajúcej sa v úzkych uličkách vystlaných andezitovými kockami alebo aj nájsť útočisko pred ostrým slnkom v zapadnutej kaviarni s najlepším proseccom či fragolinom na svete. Ktoré mestá by ste na svojich potulkách Talianskom nemali vynechať?

Spoznajte rímsku večnosť

Hlavné mesto Talianska, z ktorého cítite dýchať históriu aj napriek najmodernejším budovám a najluxusnejším autám, ktoré tu stretnete. Koloseum je nepochybne najobľúbenejším miestom v Ríme. V minulosti sa tu odohrávali súboje na život a na smrť, dnes sa tu každoročne uskutočňujú krížové cesty, na ktorých sa modlia tisíce kresťanov. Šarm z tohto miesta nevyprchal ani po storočiach, o tom vás presvedčí aj neďaleké Forum Romanum plné antických budov, chrámov, stĺpov, ktoré sú v lepšom, alebo horšom stave. Chcete spoznať najväčšiu krásu Ríma? Vstaňte tesne pred svitaním a urobte si prechádzku po brehu Tiberu s výhľadom na Večné mesto. A rovno môžete zamieriť do Pantheonu, kde zavčas rána nebudú davy turistov. Takto to má oveľa lepšiu atmosféru.

Mafiánske mesto Palermo

Sicília a sicílska mafia je známa po celom svete, jednak za to môže mestečko Palermo, ale aj kultový Krstný Otec s Marlonom Brandom. V Palerme si okrem štýlovej architektúry užijete aj čisté pláže s krištáľovým morom. Najkrajšou stavbou podľa turistov aj miestnych je kostol La Martorana, ktorý je tesne nasledovaný bazilikou Cappella Palatina. Mesto je povestné aj svojimi magickými úzkymi uličkami, v ktorých blúdiť je jednou z najlepších vecí, ktoré tu môžete urobiť. Blúdiť a nájsť zapadnuté rodinné bistro, kde si dáte najlepšie talianske cestoviny a domáce víno, ktorým je Sicília povestná. Tak čo, už kupujete letenky do Palerma?

Write a comment...
0 awesome comments!