Taj Mahal v Dubaji už v roku 2016

Taj Mahal, India Taj Mahal, India

Mnohokrát označované ako Las Vegas na arabský spôsob. Replika Taj Mahalu v Dubaji má názov Taj Arabia s prívlastkom svadobnej destinácie s nonstop prevádzkou. 350 izieb a apartmánov v jedinečnej stavbe, ktorej originál patrí medzi divy sveta bude prístupný začiatkom roka 2016.

Pôvodné plány na otvorenie sa natiahli asi o dva roky, podľa investorov za to môže byrokracia Dubajského emirátu ale aj detailný záujem úradov o projekt. Taj Arbia mal mať mramorový obklad, od tohto plánu tvorcovia upustili a nahradili ho sklenenou štruktúrou. Súčasťou hotela bude 240 apartmánov a palác Leela, oboje riadené manažmentom hotela.

Aktualizované 25.4.2016

Podľa informácií z oficiálnej web stránky projektu, sa otvorenie presúva na rok 2018.

Taj Arabia bude asi 4 krát väčší ako Taj Mahal v Indii, v skutočnosti sa jedná o 20 poschodovú budovu. V rámci nového územného plánu bola stavba znížená z dôvodu blízkych obytných budov.

Taj Arabia je súčasťou megaprojektu Falcon City, inšpirovaného svetovými pamiatkami a divmi sveta. Po otvorení sa novým obyvateľom a turistom poskytne pohľad na pyramídy, Semiramidine visuté záhrady, Eiffelovu vežu alebo šikmú vežu v Pise.

Zdroj: emirates247

Write a comment...
0 awesome comments!