Spoločnosť Bell predstavila retro-futuristický taxík!

Bell Helicopter, predstavil v Las Vegas svoj prototyp vzdušného taxíku. Letecký svet je doslova fascinovaný mestskými leteckými prostriedkami, malými autonómnymi prostriedkami, ktoré dokážu pristávať a vzlietať vo vertikálnej polohe.

Vývojári dúfajú, že tento model dopravy pomôže mnohým vyhnúť sa preplneným cestám a s tým spojeným zdržaním. Pracovníci spoločnosti Bell Helicopter, spoločnosti, ktorá sa zaoberá výrobou vrtuľníkov od 30. rokov 20 storočia hovoria, že letecká taxislužba nie je ničím novým. Vrtuľníky túto službu poskytujú už niekoľko desaťročí.

Bell taxi

Vrtuľníky by sme mohli považovať za letecký taxík prvej generácie, sú poháňané hlučným spaľovacím motorom a vyžadujú si odbornú spôsobilosť pilota. No spoločnosť Bell Helicopter len pred pár dňami predstavila svoju víziu budúceho aerotaxíku.

Bell taxi

Kabína modelu od Bell-u má 4 ergonomické sedadlá a dokáže fungovať bez potreby palubného pilota. Možnosť videohovoru, pripojenie na Wi-fi alebo bezdrôtové nabíjanie udržia cestujúcich v pracovnom nasadení alebo zábave. No pre tých, ktorí sa radšej pozerajú z okna a obdivujú okolitý svet, sú ako stvorené veľké panoramatické okná.

Bell taxi

Generálny riaditeľ Bell-u povedal, že budúcnosť týchto prepravných prostriedkov je bližšie ako si mnohí myslíme. Verí, že ich koncept bude mať opodstatnenie najmä vo veľkých mestách, ktoré trápia dopravné zápchy.

Bell taxi

Bell je veľký výrobca vrtuľníkov, ktorý svoj koncept predstavil na výstave CES v Las Vegas.

Write a comment...
0 awesome comments!