Skip to main content

Nový dizajnový hotel otvára svoje dvere

| menworld.sk | Cestovanie

Najväčší hotel v Škandinávii otvorili 16. mája v Kodani, stal sa tak novým účastníkom v dánskej metropole rýchlo rastúceho hotelového trhu. Bella Sky Comwell sídli v dvoch veľkolepých výškových budovách, z ktorých každá má 23 podlaží.

Hotel ponúka 814 dizajnových izieb s úžasným výhľadom na mesto, je situovaný v zelenej časti mesta 8 km od centra, cieľovou skupinou hostí sú podnikatelia a dovolenkári.

Hotel je vybavený barom, salónikom, reštauráciou a na ploche 850 m2 sa rozprestiera fitness centrum s wellnes.

 


Interiér izieb je jasne škandinávsky, ale exteriér hotela je impozantný. Dve veže sklopené v opačných smeroch, na ktoré sa vzťahuje línia sklenených črepov.

Svojou jedinečnou architektúrou hotel pripomína "tanečný pár". Nie len pre estetické potešenie ale predovšetkým pre dobrý výhľad na panorámu Kodane a vzor napomáha efektívne využívať teplo v budove.

Ako prvý hotel v Európe ponúka jedno poschodie výhradne len pre ženy s izbami vybanenými špeciálne pre dámy.

Kodaň momentálne zažíva veľký hotelový rozmach, v nasledujúcom roku je naplánovaná výstavba hotelov s kapacitou 1464 izieb, pre porovnanie len v roku 2010 sa zvýšil počet izieb o 600. Do roku 2012 sa má navýšiť počet izieb v meste o 57 % v porovnaní s rokom 2001, hotelieri tak chcú uspokojiť rastúci dopyt turistov.

zdroj: luxio.com

Prečítané: 10889x
Späť hore