Deer Jet testuje súkromné lety do Antarktídy

ilustračná fotografia ilustračná fotografia

Čínsky dopravca Deer Jet plánuje dostať svoje lietadlá do Antarktídy. Tento plán, založený na roku testovania, viedol k úspešnému skúšobnému letu medzi Čínou a letiskom Wolf's Fang v Antarktíde.

Čína je druhým najlepším zdrojom turistov v oblasti Antarktídy po Spojených štátoch. V číselnom vyjadrení je to viac, ako 46 000 návštevníkov. Predpokladá sa, že sa toto číslo zvýši o 200%.

Súkromné lety do Antarktídy

Spoločnosť Deer Jet vyhodnotila stovky letových trás, možných rizík a plánov letu, aby sa ubezpečila, že zvolená cesta je najbezpečnejší spôsob ako dostať lietadlo do Antarktídy.

Nová služba predstavuje snahu spoločnosti poskytnúť súkromnému letectvu prístup aj do tých najodľahlejších častí sveta. Už začiatkom minulého roka začala spoločnosť Deer Jet poskytovať lety súkromným lietadlom Boeing VVIP 787, do strediska St. Regis na ostrove Bora Bora, ktorý je vzdialený 280km od Tahiti.

Po 22 rokoch prevádzky sa spoločnosť pýši letmi na 800 letísk v 180 krajinách, mimo iného ponúkajú správu lietadiel, pozemnú obsluhu, luxusnú prepravu ale aj charterové lety. To ale nie je všetko, v jednom balíku si môžete objednať luxusný súkromný let, z ktorého prestúpite na súkromnú jachtu, a tak v rámci jednej cesty navštívite Tahiti, Paríž, Rím, Japonsko, Thajsko a Austráliu.

Trasy, ktoré budú ponúkať zastávku v Antarktíde, budú ponúkané počas austrálskych letných mesiacov, od Novembra do Marca. Prvá 18 dňová prehliadka je naplánovaná už na tento Január. Začína sa v Pekingu a prechádza cez Kolombo, Kapské mesto a Antarktídu. Hostia absolvujú túto trasu na lietadle Gulfstream G650.

Gulfstream g650

Write a comment...
0 awesome comments!