Skip to main content

Umiestnite si posteľ podľa feng-šuej

| manword.sk | Bývanie

Feng-šuej, dve čínske slová, s ktorými sa stretol každý, kto si zariaďoval bývanie. Slová, ktoré za sebou skrývajú viac, ako si myslíte. Prečo je dobré zariadiť svoj domov podľa feng-šuej?

Feng-šuej sa okrem iného snaží vo vašom príbytku nájsť usporiadanie nábytku tak, aby ste sa tam cítili čo najpríjemnejšie, aby ste tam mali pozitívnu energiu. Spánok je dôležitý na čerpanie energie, aj preto feng-šuej kladie veľký dôraz na spálňu. Nezáleží len na tom, či máte kvalitné matrace, ale aj na usporiadaní nábytku. Ako by ste mali umiestniť posteľ podľa tohto starého čínskeho umenia?

Základom je posteľ

Spálňa by mala byť čo najďalej od vchodových dverí do bytu/domu. Nie je dobré, keď sú v nej zrkadlá, prinajmenšom nesmú byť oproti posteli, pretože môžu spôsobiť zlý spánok. A ako je to s posteľou? Feng-šuej si zakladá na posteli s pevným čelom, dobrým matracom a s rámom v správnej výške. Dôležité je, aby to bola posteľ bez perináku. Pokojne vyberajte luxusné postele, alebo aj minimalistické, základom je, aby spĺňali toto.

Správne miesto pre posteľ

Základom umiestnenia postele je, aby ste videli na dvere, aj keď v nej ležíte. Posteľ však nesmie byť umiestnená presne oproti dverám. Umiestniť posteľ takto, môže byť problém iba pri menších spálňach, ale aj tam sa dokážete vynájsť. Oči musia vidieť na dvere, ale nesmú byť kolmo s dverami.

Čelo postele pri stene

Vidieť na dvere a za sebou cítiť istotu. Preto je dôležité, aby bolo čelo postele pri stene. Ideálne je, keď v stene nie je žiadne potrubie, elektrické vedenie či iné veci, ktoré by vás mohli počas spánku vyrušovať a narúšať pozitívnu energiu.

Vyvážené okolie postele

Základom vyváženého okolia postele je mať na každej strane nočný stolík. Jeden nestačí, dva sú tak akurát. Nočné stolíky nemusia byť rovnaké, môžu spolu aj kontrastovať, no je dôležité, aby bol na každej strane jeden. Podľa feng-šuej spálniam neprekáža, keď v nich máte umiestnené sedačky alebo kreslá.

Vyvarujte sa hranatým tvarom

Feng-šuej hovorí o tom, že nie je dobré, keď na nás počas spánku smerujú ostré tvary nábytku. Útočí na nás zlá energia, preto je lepšie vyberať si nábytok oblých tvarov, ktorý nemá ostré hrany.

Skúste si aj vy usporiadať spálňu podľa feng-šuej, nejde o žiadne drahé či náročné zmeny. A za lepší spánok to stojí, čo poviete?

 

- PR článok

Prečítané: 8248x
Späť hore