Skip to main content

Rolety alebo žalúzie?

| manworld.sk | Bývanie

Leto sa blíži tigrími skokmi a vy ešte nemáte vyriešenú dilemu, či sa doma proti slnku obrníte žalúziami alebo roletami?

Ako to už býva, tak všetko má svoje pre a proti. A aké pre a proti majú títo dvaja ochrancovia proti slnku? Poďme si na nich posvietiť my, slnko si na nich posvieti až po tom, čo si vyberiete svojho víťaza.

Aké žalúzie?

Tie sa nám vkradli do našich domovov nenápadne a už ich nikdy neopustili. Našťastie sa stále zdokonaľovali a nezaspali dobu ako filmy Kodak, takže už sú nielen funkčné, ale aj vizuálne pekné. Na výber máme z dvoch základných typov – vonkajšie a vnútorné. Vonkajšie nás dokážu lepšie ochrániť pred teplom a v zime pri úplnom sklopení zlepšia izolačné vlastnosti okien. Nevýhodou je, že pri silnejšom vetre sú hlučné, a keď v noci riadne fúka, môžu nás budiť.

Vnútorné našťastie nepoznáme už iba biele plechové, nové žalúzie sú aj drevené, textilné či plastové. Na výber máme z vertikálnych alebo horizontálnych. Ktoré sú lepšie do bytu? Horizontálne nás lepšie ochránia pred svetlom, ale je viac roboty s ich manipuláciou. Vertikálne sú jednoduchšie na obsluhu, ale nie sú takým dobrým ochrancom pred svetlom. Vyberajte si hlavne tie žalúzie, ktoré sú najodolnejšie voči UV žiareniu, neprepúšťajú svetlo a hodia sa k zariadeniu vášho bytu.

Aké rolety?

Rolety poznáme tiež interiérové a exteriérové. Exteriérové rolety nás chránia pred slnkom, pred zlodejmi, v zime pred únikom tepla a bývajú väčšinou drevené a plastové. Interiérové rolety sú maximálne jednoduché na údržbu aj manipuláciu. Najčastejšie sú textilné rolety, ale keď chcete nezvyčajný materiál, tak sú pre vás k dispozícii bambusové rolety, ktoré sú odolné proti UV žiareniu aj proti vlhku. Nemusíte sa ich báť umiestniť ani do kúpeľne. Je na vás, pre ktorého ochrancu pred slnkom sa rozhodnete. Keď sú vašim víťazom rolety, kúpte si ich TU.

 

PR článok

Prečítané: 11476x
Späť hore