Skip to main content

Neprispôsobujte sa susedom

| Manworld.sk | Bývanie

Nájsť vysnívaný domov nie je jednoduché. Často, ak nájdete vhodnú lokalitu, musíte strpieť viacero iných kompromisov, no ak chcete bývať, jednoducho inú možnosť nemáte.

Najväčšie problémy nám neraz spôsobujú susedia. Aj na nich treba myslieť už pri obhliadke vhodnej nehnuteľnosti, no nie vždy je možné postaviť si veľký rodinný dom na okraji mesta, kde je najbližší sused vzdialený niekoľko stoviek metrov. Mali by sme preto s nimi dobre vychádzať, no ak narazíme na generačné problémy, je to akoby sme bývali stále u rodičov, či dokonca ešte horšie.

Toto so sebou prináša aj viaceré obmedzenia, ktoré nie sú veľmi príjemné. Musíme tak zabudnúť na neskoré počúvanie hudby, no aj pozvania priateľov sa z dôvodu rušenia nočného kľudu už o 21-hodine stanú čoraz zriedkavejšie. Skoro ráno zasa susedia zobudia Vás, a tak sú hádky a spory na dennom poriadku. Takto to funguje najmä v panelákoch, keďže blízkosť ostatných je jednoducho nevyhnutná.

Ak sa však už neviete zhodnúť na ničom a hádky sú stále častejšie a ostrejšie, môžete sa odsťahovať. Toto však neprichádza do úvahy vždy. Ak jednoducho nechcete hľadať nové bývanie, u ktorého je veľká pravdepodobnosť, že podobné problémy sa vyskytnú opäť, porozmýšľajte nad odhlučnením svojho bytu. Takto budete mať pokoj nielen Vy ale aj Vaši susedia. Pomôcť Vám tak môže aj zvuková izolácia stropu, viac na potichu.cz.

Doma tak budete mať konečne zaslúžený pokoj, no nevyhnete sa ani občasnej obnove Vášho bývania. Všetko potrebné pre drobné úpravy vo Vašom interiéri nájdete aj na stránke fpinterier.sk.

Prečítané: 10611x
Späť hore