Skip to main content

Faktory, ktoré ovplyvňujú výber kvalitnej pracovnej dosky do kuchyne

| Manworld.sk | Bývanie

Výber pracovnej dosky je jedným z najdôležitejších a možno najťažších rozhodnutí pri kúpe novej kuchyne. A má to niekoľko dobrých dôvodov. Pracovná doska má zásadný vplyv na dizajn kuchyne a jej rozpočet. Okrem toho je pracovná doska súčasťou vašej kuchyne, ktorá musí vydržať najviac a používa sa každý deň na najrôznejšie účely.

Aby ste si ale vybrali správnu pracovnú dosku pre svoje potreby a účely, mali by ste mať jasno vo svojich očakávaniach. A práve nasledujúce kľúčové faktory vám pri výbere najlepšej pracovnej dosky do kuchyne pomôžu.

Čas a údržba pracovnej dosky

Pracovná doska by mala byť obzvlášť odolná voči mastným prstom, škrabancom a vysokej teplote. Používate často potraviny, ktoré by mohli zanechávať na povrchu dosky škvrny, ktoré treba vyčistiť?

Mnohí spočiatku pri výbere doplnkov a zariadení do domácnosti venujú pozornosť len ich dizajnu a zanedbávajú aspekty každodenného používania a funkčnosti. Dizajn pracovnej dosky je ale rozhodujúci pre celkový vzhľad kuchyne a jej využitie. Predstaviť si ju, ako bude vyzerať o niekoľko rokov a ako sa bude čistiť, je teda dôležité. Rovnako platí, že je vždy lepšie uprednostniť pri výbere dobré kamenárstvo, ako hľadať dosku v bežnom nákupnom centre. Tak na to myslite, aby vás potrebný čas a náklady na čistenie povrchu dosky zbytočne časom nezaťažovali.

Dizajn

Pracovná doska môže mať obrovský vplyv aj na dizajn vašej kuchyne. Našťastie máte niekoľko možností výberu. Nezabudnite však, že dôležitými faktormi sú napríklad aj materiál, povrch a zvolená farba dosky.

A čo hrúbka a typ uchytenia pracovnej dosky? Mali by ste zvážiť, či uprednostňujete hrubú, výraznú dosku alebo tenkú, ktorá môže byť dokonca namontovaná tak, aby sa zdalo, že sa vznáša nad prvkami kuchyne a dokonale pritom lícuje s pevným parapetom okna.

Funkčnosť

Vaša pracovná doska toho musí za tie roky zniesť naozaj veľa. Pri výbere by ste si preto nemali zakladať len na vonkajšom vzhľade. Zvážiť náročnosť každodenného života na vašej pracovnej ploche v kuchyni sa vyplatí. Dosiahnete to materiálom, ktorý je odolný, hygienický, ľahko sa čistí a odoláva teplu i škvrnám.

Zamyslite sa pri výbere kuchynskej pracovnej dosky aj nad tým, kto a ako bude kuchyňu denne využívať. Tento dôležitý prvok musí zapadnúť do vášho každodenného života, čo znamená, že sa musí dať ľahko využívať a zvládať obrovský nápor množstva ľudí v dome.

Zdroj obrázka:Serghei Starus/Shutterstock.com

Prečítané: 144x
Späť hore