Skip to main content

5 jednoduchých tipov, ktoré vám pomôžu ušetriť peniaze nielen v domácnosti

| Manworld.sk | Bývanie

Mať svoj komfort a spravovať pritom celý rodinný rozpočet je niekedy doslova umenie. Plat a sily na to všetko jednoducho niekedy nestačia. Opäť je to ale všetko o jednoduchých možnostiach a spôsoboch, ako si to celé určitými metódami a postupmi zjednodušiť. Spolu s nami sa na tie najdôležitejšie môžete teraz pozrieť.

  1. Vytvorte si plán svojich výdavkov

Väčšina ľudí míňa približne dve tretiny svojho príjmu na tri hlavné veci: potraviny, bývanie a dopravu. A potom sú tu dlhy, úspory, výdavky domácností, ako aj ďalšie položky, ako je napríklad zábava. Vytvorte si ročný rozpočet a vypočítajte náklady pre každú jednu kategóriu. Možno budete prekvapení ako dobre na tom nakoniec dôležité ročné vyúčtovanie nájomného bude!

  1. Odolávajte pokušeniam

Obchody nás nútia utrácať, ale ak poznáme ich triky, pokušeniu môžeme odolať oveľa lepšie. Zľavové kupóny a lákavé vône sú len niektoré z metód, ktoré predajcovia používajú. Ak ich poznáme, bude pre nás jednoduchšie povedať nie a venovať pozornosť dôležitým detailom, ktoré odhalila napríklad špeciálna termovízia na poškodenom a vlhkosťou napadnutom murive.

  1. Sledujte svoje vlastné náklady

Sledujte všetky svoje náklady aspoň po dva týždne a možno nájdete spôsoby, ako ich znížiť. Môžete použiť pero a ceruzku alebo vyskúšať bezplatný online nástroj v podobe mobilnej aplikácie. Musia vám predsa ostať aj peniaze do fondu opráv, súvisiacich s pravidelnou komplexnou správou budov.

  1. Rozhodujte o finančných cieľoch spoločne

Ak žijete v páre, finančné plánovanie by sa nemalo robiť samostatne. Budovanie spoločných cieľov a spoločných výdavkov môže pomôcť minimalizovať konflikty a nezhody týkajúce sa denných alebo týždenných výdavkov.

  1. Vypínajte elektrické spotrebiče

Mnohé elektronické zariadenia, ako sú káblové zariadenia alebo set-top boxy spotrebúvajú elektrickú energiu, aj keď sú vypnuté. Ak chcete znížiť účty za elektrinu, vypnite ich alebo zvážte nákup špeciálnych zariadení, ktoré automaticky vypnú napájanie, keď sa zariadenie nepoužíva.

Venujte všetkým týmto cieľom a opatreniam náležitú pozornosť a donúťte sa spravovať svoju domácnosť ekonomickejšie. Tento spôsob životného štýlu vám zaistí lepšiu budúcnosť.

Prečítané: 3855x
Späť hore