Skip to main content

Používajú muži make-up?

| menworld.sk | Ako vyzerať

Je to oficiálne. Muži make-up používajú. Neveríte? Ak pôjdete do drogérie, všimnite si sekciu vyhradenú pre mužov. Veľa chlapcov a mužov tajne "kradlo" kozmetické prípravky svojim priateľkám či manželkám. Teraz sa už nemusia za to červenať. Ako a prečo sa pánska kozmetika stala úspešnou ostáva záhadou.

V New Yorku prebehol prieskum na 25 mužoch, všetko mestské typy. Bola im položená otázka: Používate pánsku kozmetiku? Päť z nich odpovedalo kladne. Tu sú odpovede.

poznámka: mená nie sú skutočné

"Dnešný sofistikovaný človek by si mal dať pozor na to, ako vyzerá. Prvé čo si na vás ľudia všimnú je výzor, k tomu pomáha pánska kozmetika. Zack Bonilla, 32 r., NY

"Pokiaľ budú nosiť muži make-up, je mužstvo odsúdené k zániku. Muži prestávajú byť mužmi pokiaľ sa zaujímajú o veci ktoré patria k opačnému pohlaviu. Muž by mal byť rozumný, pracovitý a nie roztomilý." James Thadeuss, 36 r., CA

Zack a James sa považujú za moderných, elegantných mužov, ktorý vedú aktívny spoločenský život. To je ale všetko, čo majú spoločné.

Zack sa priznal, že pojem "metrosexuál" mu nie je neznámy. Je to v podstate priamy človek, ktorý sa oddáva aj ženským záležitostiam. Zack rád nakupuje oblečenie, každé ráno sa holí, večer si čistý tvár a odstraňuje nedostatky na tvári. V niektoré dni navštevuje kozmetičku. Možno vás napadlo... nie, nie je to gay.

Na druhej strane, James je tradičný muž, vystačí si s malou skriňou ktorú obmení každý priestupný rok. Stačí aby sa mu oblečenie páčilo a hlavne, bolo praktické. "Nikdy som nepoužíval žiadne krémy ani nikdy nebudem" hovorí James.

Väčšina mužov ignorovala nástup novej rady luxusných výrobkov pre pánsku pleť. Koniec koncov, pochopili sme to, že zdravie nie je len vnútorné ale aj vonkajšie, kozmetika by mala byť len logickým pokračovaním.

Popularita výrobkov pre mužov  priniesla novú generáciu pánskej kozmetiky. Hydratačné krémy, krémy na holenie, nové aj staré spoločnosti prinášajú široký sortiment tovaru ktorý sa prispôsobí mužskej ješitnosti. Nájdete farebné krémy ktoré dodajú vzhľad opálenia, masky, krémy a v najbližšej budúcnosti pribudnú určite ďalšie výrobky.

Zatiaľ čo James  a jemu podobní muži sa nebudú môcť vyznať v týchto "krajších" ľuďoch, metrosexualita sa bude objavovať u mužov stále vo väčšom počte.

Snaha o omladnutie a krásu

Dámsky make-up je známy, zdobí a zdôrazňuje, oproti tomu, make-up pre mužov väčšinou skrýva vady. Vrásky, tmavé kruhy pod očami, červená tvár po holení, zmiznú. Existujú dokonca aj farebné gély na obočie ktoré dodajú večne mladý vzhľad.

Iní muži môžu nájsť útechu v kozmetickom trende, ktorý je stále považovaný za "mužský". Pánska kozmetika novej spoločnosti Studio 5 Live ponúka farbu pre 5 odtieňov fúzov a dodáva vytrvalý robustný vzhľad. Dokonca aj Robbie Williams sa priznal, že je zákazníkom tejto spoločnosti. Ben Affleck nastúpil do rozbehnutého vlaku v správny čas, keď sa stal tvárou L´oreal  a išiel tak po stopách futbalistu Davida Ginola a bývalého pilota F1Michaela Schumachera.

Prečítané: 17324x
Späť hore