Oblečenie pre nízkych

Ilustračná fotografia Ilustračná fotografia

Hľadáte to správne oblečenie? Strih, farebné kombinácie, látky, značky? Poradíme vám, čo by ste mali pridať alebo vyhodiť z vášho šatníka, ak máte nízku postavu. Čítajte ďalej a bude vám jasné ako nakúpiť oblečenie, presne pre vašu postavu.

Definícia krátkeho typu

Ľudia vo vyspelých štátoch považujú za malého, muža s výškou 170 cm a menej. Pokiaľ ide o postavu, tá môže byť rôzna. Svalnatá, štíhla, atletická alebo podsaditá postava. Krátke telo nám tiež naznačuje, že dĺžka nôh alebo trupu je kratšia ako priemer.

 
Klady a zápory obliekania nízkeho tela

Obliekanie každého typu tela je vždy o tom, aby sme zdôraznili to čo je dobré a zakryli nedostatky. Obliekať nízkeho človeka môže byť jednoduchšie ako obliekať vysokého, napríklad nohavice môžete upraviť a skrátiť, vysokému človeku ich ale nepredĺžite. Navyše, nižší muži sú teraz spokojnejší. Počasie im praje aby nosili dlhé kabáty alebo plášte, sú opäť v trende a navyše opticky predlžujú telo. Pri nízkom type tela odporúčame sa zamerať viac na japonských návrhárov, je pre nich prirodzenejšie vytvárať kratšie oblečenie.

Pokiaľ máte práve tento typ tela, pravdepodobne nenájdete vhodné oblečenie v obchodných reťazcoch. Tie sa zameriavajú na univerzálnu veľkosť a typ postavy. Skúste navštíviť malé miestne obchody.

Sprievodca oblečením pre svoje telo

Nech je výška akákoľvek, správne oblečenie je rozhodujúcim faktorom ako dobre zapôsobiť na svoje okolie. Vhodne zvolené oblečenie, ktoré vám "sadne" o vás bude hovoriť ako o prefesionálovi s dobrým vkusom a zmyslom pre detail. Úprava oblečenia naznačuje povahové vlastnosti ako je povrchnosť alebo lenivosť. Nemusí to byť pravda, ale aj oblečenie hovorí za vás.

Aby vaše oblečenie patrilo do prvej  kategórie, mali by ste skúsiť služby renomovaného krajčíra. Všetko čo si kúpite, nohavice, vrátane riflí by vám mal prispôsobiť na vašu správnu dĺžku. Zabránite tak spadnutým nohaviciam po topánky, ktoré sa vám budú prichytávať až kým nevyrobíte dieru. Odpustite si veľmi úzke ale aj veľmi široké nohavice, pokiaľ máte krátke nohy, mali by ste mať nohavice so zapínaním vo výške pásu. Ak máte krátky trup, uprednostnite bedrové nohavice.

Oblečenie pre vrchnú časť tela formujte tak, aby opticky smerovalo skôr k tvári. Napríklad skúste jednoduchú rovnú košeľu. Vyhnite sa všetkému čo zameriava pozornosť smerom nadol, ako sú napríklad svetre a tričká do V. Ak chcete predĺžiť trup, noste nezapravené košele. Vyhnite sa pri tom dlhým košeliam, ktoré vytvárajú dojem malého chlapca v otcovom oblečení. Uprednostnite kratšiu košeľu, ak sa nebudete cítiť dobre, oblečte si pod ňu tenké tričko, alebo na košeľu tenký sveter.

Pri nákupe obleku alebo kabátu, rovnako hľadajte kratší typ. To znamená, že koniec obleku by mal byť tesne nad krivkou vašeho zadku. Ak nenájdete nič vhodné, dajte si sako ušiť na zákazku. Skúste požiadať krajčíra o zmenu výšky náprsného vrecka, opticky vás to predĺži.

 
Farby a vzory

Pokiaľ ide o výber farieb a vzoru pre krátke typy, najlepšie sa orientuje podľa hmotnosti. Nízki a silní muži by určite nemali nosiť oblečenie s výraznými texturovými vzormi, naproti tomu, chudí muži si to dovoliť môžu. Tmavé a jednofarebné oblečenie pomôže silnejším ľudom vyzerať štíhlejšie, zatiaľ čo bledé farby sa viac hodia chudým.

Bez ohľadu na to, čo sa hovorí, nízki muži by mali mať na pamäti niekoľko bodov. Či už máte na sebe tmavé alebo bledé farby, snažte sa, aby spodná alebo aj horná časť odevu boli rovnakej farby, predlžuje to líniu. Ostrý kontrast sa neodporúča, rovnako sa vyhýbajte košeliam s veľkými vzormi.


Kontrola šatníka

  • kabáty a saká s dvoma gombíkmi
  • dĺžka nohavíc po topánky
  • úzky štýl
  • úzky pás
  • elegantné topy
  • svetre z tenkej tkaniny
  • kožená bunda, motorkársky štýl bundy

Je vzácny ten človek, ktorý si môže obliecť skoro čokoľvek a stále vyzerá dobre. Ak ste práve vy takýto spokojný človek, podeľte sa s ostatnými o snahy pre dosiahnutie štýlového vzhľadu.

Write a comment...
0 awesome comments!