Ako vybrať šperky či oblečenie pre partnerku

Keď muži vyberajú darčeky pre ženu, väčšinou siahajú po takých kúskoch, ku ktorým nepotrebujú vedieť veľkosti – voňavka, romantický zájazd, auto, psík alebo čokoľvek, čo zvládnu kúpiť bez toho, aby predtým museli robiť pomaly raketový výskum.

Oblečenie ako sukne, blúzky či hrejivé dámske svetre sa nedovážia kúpiť. A tiež sa snažia vyhýbať šperkom. Nie je to také zložité, ako by sa vám na prvý pohľad mohlo zdať. Čo by ste mali vedieť predtým, ako sa na kúpu oblečenia odvážite?

Všímajte si svoju partnerku

Zahrajte sa na pozorovateľa, majte oko pozornejšie ako Sherlock Holmes, všímajte si každý detail. Takto získate veľmi dobrý prehľad o tom, aký vkus má vaša priateľka, aké kúsky rada nosí, aké farby sa jej páčia a zároveň budete vedieť, či sa jej tie pestrofarebné tuniky a kardigány, o ktorých rozmýšľate, budú hodiť do šatníka.

A čo s veľkosťou?

Vybrať správnu veľkosť môže byť problém. Existuje však zaručený spôsob, ako vyberiete správne. Idete jej kupovať sveter konkrétnej značky? Pozrite sa či v skrini nenájdete top od rovnakej značky a tam sa pozrite na veľkosť. Mali by ste vedieť, že aj keď výrobcovia používajú rovnaké značenie veľkostí, v skutočnosti môžu byť veľkosti rozdielne. S-ko z H&M je iné ako S-ko v Zare. Dajte si na to pozor.

Uistite sa, že tovar môžete vrátiť

Dnes by už každý reťazec, ktorému záleží na spokojnosti zákazníka, mal ponúkať bezplatnú výmenu za nenosené kúsky. No realita je často iná, preto sa pred zaplatením uistite, či tovar môžete vrátiť a za akých podmienok. Budete mať aspoň poistku v prípade, že by ste netrafili veľkosť. Dajte si na tom obzvlášť záležať, keď kupujete luxusné náhrdelníky, prstene, náušnice či náramky, za ktoré zaplatíte nemalé peniaze. Čert to zober, že vám nevrátia 20 € za tričko, no keby vám nechceli vrátiť 300 € za náušnice, to by nahnevalo. Riaďte sa týmito radami a nakupovanie dámskeho oblečenia by pre vás nemal byť problém.

Write a comment...
0 awesome comments!